101 denten der Leidsche IJoogeschool op den 9 F eb'. 1835, besloten Litho door L. Springer. Naar A. Saagmans Mulder Collectie Academisch Historisch Museum Leiden De historische optocht werd besloten door een aantal "boertige tonelen" zoals parodieën op de vijf faculteiten en een promotie van een ezel. 8. Schets der Studenten Sociëteit Minerva te Leiden 118351 Litho door L. Springer. Naar idem Collectie Academisch Historisch Museum Leiden Een aantal studenten, waaronder waarschijnlijk ook wel Beets, Hasebroek, Kneppelhout, staat hier afgebeeld. B. Gewin staat rechts van de rechter zuil. 9. Sociëteit Minerva. Van Heeren Studenten, te Leiden 1840] Lith o. Naar M. Mourot Collectie Academisch Historisch Museum Leiden 10. Bevestiging van het lidmaatschap van N. Beets van Sociëteit Minerva, 8 no vember 1834 Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Beets-archief 35 (6/4/2) 11. "Redacteur te zijn. Het eerste exemplaar van den nieuwen almanak op de sociëteit" 1841 Litho door M. Bos. Naar A. Ver Huell In: A. Ver Huell. Eerste en laatste Studentenschetsen. Arnhem: P. Gouda Quint, N-] Collectie Marita Mathijsen 12. B. Gewin. Vernuftige afbeelding van de Belle Alliance Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Beets-archief 35 (3/1) De "Belle Alliance" noemden de drie vrienden N. Beets, J.P. Hasebroek en B. Gewin hun verbond, gemaakt tijdens de studententijd. Op deze tekening door Gewin staat Beets afgebeeld met in zijn hand een boek "voor Pieter Best", Hasebroek houdt zijn vertaling van de Engelse dichter Thomas Moore vast en Gewin zit een lange brief te schrijven. De laatste had eens een brief op een papier zo groot als een tafellaken geschreven.

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 101