daar het afhalen onmogelijk is. Nu paarden en wagens gevorderd worden, kunnen zij hieraan niet voldoen. Grote hoeveelheden melk gaan hierdoor verloren. Ook de plaatselijke groentehandelaren zijnniet meer in staat de groenten van de veiling af te halen, daar ook hun paarden en wagens gevorderd zijn. Ik verzoek U, zo enigszins mogelijk Uw bemiddeling te willen aanwenden, opdat in het belang der voedselvoorziening een redelijk aantal paarden en wagens van vordering door de Duitse weermacht vrij blijft. Was getekend door de Burgemeester van Heiloo, C. Swaalf. Bekend is in ieder geval, dat er een soepeler regeling werd toegepast na die tijd. In verband met de oorlog in Rusland was er op een gegeven moment ook de order om ski's in te leveren, skischoenen, oorwarmers, kniewarmers, pels- vesten, skihandschoenen, pullovers, kortom alles, was tot een ski-uitrus ting behoorde moest worden ingeleverd ten bate van de arme oostfront strijders, die het wel eens koud konden krijgen. OOK TOEN: GLAS TERUG Nu hebben we glascontainers, lange tijd hebben we ons glas alleen in de vuilnisbak kwijt gekund. Maar in de oorlog kreeg je geen jam zonder een potje in te leveren. Mij. De Betuwe had er een rijmpje op: Kroesje Beer zit droef te peinzen: "Waar is nou die jampot toch? 'k Wou een leege pot inleevren en daarnet zag ik hem nog" Daar komt Flip en die roept vrolijk: "Kroesje, sta eens op man, vlug! Jij zit boven op je jampot.... Geef hem mij maar vlug terug!" NV de Betuwe Tiel We gebruikten in de oorlog dingen, waar we nu niet meer aan denken. Voor het verven van bijvoorbeeld een laken, om daaruit weer een of ander kle dingstuk te maken, werd stoffenverf, 't Lintje, gebruikt. Verft zonder koken, en dat was belangrijk want waarop moest je koken? Kosten van een builtje stoffenverf (in 42 kleuren verkrijgbaar): 15 cent. Wie kent niet de Sante-theetabletjes? Overheerlijk theesurrogaat. =22=

Heylooer Cronyck | 1980 | | pagina 22