We trouwden in 1954. Ik ging met de taxichauffeur Jaap Roemer naar Alkmaar. We waren al eerder voor de wet getrouwd en trouwden nu in de Laurentiuskerk in Alkmaar. Om tien uur was de trouwmis. Daar was een groot gedeelte van het Laurentiuskoor en ook het Jacobuskoor uit Akersloot. Alie droeg een witte jurk die ze zelf had gemaakt. Het bruidsboeket was van Stephanotis, dat had ene Krijgsman uit de stamkroeg van de Omval voor me geregeld. De bruiloft was bij Alie thuis. De stal was omgebouwd tot feestzaal. We waren dolgelukkig met het huis aan het Julianaplein. In het begin was het werken en sparen voor de niet zo noodzakelijke dingen zoals een stofzuiger, een radio. Dat waren de eerste aankopen in ons huwelijk. Onze dochter Rina werd geboren in september 1955 en onze zoon Kees in 1958. Het ging ons steeds beter, er kwam een wasmachine. De wasteil ging voorgoed aan de muur (hij hangt er nog). Daarna een bromfiets, dat leek het einde. Maar na rijlessen bij Piet Blokker kwam er zelfs een auto. Wat een weelde! Ik heb tot 1983, dat is 38 jaar, bij de Hoogovens gewerkt op het laatst als chef van de wacht. Ik had na 40 jaar werken een gouden horloge, een gratificatie en een Koninklijke onderscheiding kunnen krijgen. Een gouden horloge had ik al van Alie gehad toen we 25 jaar getrouwd waren en een Koninklijke onderscheiding, daar lig ik niet wakker van. Voor die gratificatie had ik dus twee jaar langer moeten werken. Ik heb dat niet gedaan want ik was toen nog kerngezond en je weet niet hoe lang je nog te gaan hebt. Als je met pensioen gaat moet je wel bedenken datje vrouw niet met pensioen gaat. Niet dat ik me uitsloof, maar ik heb geruisloos een deel van het huishoudelijk werk overgenomen. En ik kook, bak en braad bijzonder graag. Mijn vader is 73 en mijn moeder 88 jaar geworden. Tot op hoge leeftijd ging ze nog elke zaterdag naar Alkmaar. Ze deed boodschappen voor de familie, voor de buren en voor Koos Blokker. Ze vond het heerlijk om naar Alkmaar te gaan. Ik ben in Akersloot geboren en ik vind het een prachtig mooi dorp. Het is jammer dat we geen pad hebben om langs het Alkmaardermeer te wandelen en het is ook jammer dat ze in die hoek huizen gaan bouwen. Maar aan de andere kant, alles verandert nu eenmaal. Bij de foto op de volgende pagina: Aan de Noordkant van de boerderij Buurtweg. Van links naar rechts: Kees, Jan en Han, Gerrit met matrozenpak, Guurtje, Moeder met Theo en daarvóór Trien, vader, Barbara, Trien Sander, Marie. foto 1934. 38

De Groene Valck - Akersloot | 1993 | | pagina 38