erij is ïtbare keer nog lang |e met ichine lereen U een t voor nneer erij te lij had ikman k kon ;n mij loeder ie wel id; "Is Mijn grootouders Kees Graas en Maria Glas heb ik nog goed gekend. Opa Graas raakte enerzijds door ;r was tegenslagen, ziek vee en een zieke vrouw en anderzijds door verkeerd beheer zijn boerenbedrijf kwijt. Hij aiet in verkocht het aan zijn zwager en is boerenknecht geworden op z'n eigen land. Het waren daar vaarpolders, m'n je dan grootouders bleven in hun eigen huis wonen. We gingen wel eens in Wormerveer logeren. Opoe was niet zo stond plezierig. Je moest van haar binnen de perken blijven. We speelden in de Oostzaner praam van ome Dirk en als hij te snotteren en kon niks meer zeggen. Dat was dezelfde man. En toen gingen we weer verhuizen want als het uit het westen begon te regenen hadden we alle potten en pannen nodig om het water op te vangen dat naar beneden kwam. Het dak was totaal verrot. Desalniettemin heeft van Dalen, een scharre laar, er nog in gewoond. In de oorlog heeft Jan Kraakman de boerderij gebruikt als stal. Maar het was een bouwval geworden. Na de oorlog kocht de gemeente het voor een appel en een ei om ruimte te krijgen voor huizen. Toen verhuisden we naar de Bosweg No. 16 met het hele gezin. Arie is daar als hekkesluiter (1935) geboren. Dat kan ik me nog goed herinneren. Het schip "Kerkplein" met de sleepboot "Drenthe" raakten allebei aan lager wal en strandden in Egmond aan Zee. We gingen er met de school naar toe op de fiets. Guurtje Borst en Kees Graas We kwamen terug en ik ging naar huis en er werd gezegd: "Je mag niet verder." Ik ging toch in huis en toen was het kind er al. Ik was 13 jaar en je moest zelf maar snappen wat er aan de hand was. Maar je was niet blind, je zag wel dat er wat met moeder aan de hand was. Degenen die thuis waren werden naar 't Schouw gestuurd om een pakje thee. Mijn moeder was toen 41 jaar. 35

De Groene Valck - Akersloot | 1993 | | pagina 35