gesloopt en zijn er appartementen voor in de plaats gekomen. Barend ging in militaire dienst en zijn vader Pieter, die boer in hart en nieren was, zag het niet zo zitten om achter de tap te staan. Dus ze verkochten De Jonge Prins voor 6.200.-- De tweede zoon Willem is mijn betovergrootvader, boer van beroep. Hij trouwde met Johanna van der Molen uit Warmenhuizen. God weet hoe ze elkaar ontmoet hebben. Maar je had vroeger wekelijkse markten, boelhuizen en de kermis. Zij zal waarschijnlijk als boerenmeid daar ergens gediend hebben. Pieter van Graes, de latere Pieter Graas, heeft zijn leven lang in een boerderij aan het Noordeinde No. 77 gewoond, samen met zijn vrouw Elisabeth, hun zonen Barend en Willem en hun dochter Johanna. Mijn betovergrootvader Wilhelmus en zijn vrouw Johanna woonden aan het Schoolpad in Wormerveer. Ze kregen naast drie dochters maar één zoon, Dirk, geboren in 1840 te Wormerveer. Dirk was mijn overgrootvader. Hij trouwde met Johanna Meyer. Er werden drie kinderen geboren, Cornelis in 1864, Dirk in 1866 en Guurtje in 1869. Johanna Meyer overleed op 31-jarige leeftijd en Dirk hertrouwde met Aagje van Eeden. Van de drie kinderen was Cornelis (Kees) mijn grootvader. Hij trouwde met Maria Glas. Guurtje trouwde met een schilder die failliet ging aan het schilderen van de Hembrug. Dat was vroeger een grote schande. De kinderen van Cornelis Graas en Maria Glas waren Barbara, Petronella, Cornelis, Theodorus en Johanna, allen geboren te Wormerveer. De zoon Cornelis Graas was mijn vader. Hij kreeg een studiebeurs om verder te leren. Daar maakte hij geen gebruik van want hij vond dat hij geld moest gaan verdienen. Hij werd schoenmakersknecht en begon bij ome Gerrit in Wormerveer. In de oorlog van '14-'18 raakte mijn vader onder dienst en werkte daar in de schoenmakerij. Hij hoorde dat er in Bennebroek schoenmakers nodig waren. Hij trouwde in 1918 met Guurtje Borst uit Akersloot, dochter van Gerrit Borst en Marijtje Bos. Gerrit kwam van Schoorl en Marijtje van Graft. Ze werkten allebei in Akersloot, twee huizen bij elkaar vandaan. Zo kwamen ze elkaar tegen. Ze trouwden in Akersloot. Guurtje was enige dochter en ze diende bij Wouter Groot in Uitgeest. 31

De Groene Valck - Akersloot | 1993 | | pagina 31