De Alcmaarsche Courant van 1893. 15 Jan.: Om aan eenige werkloozen werk te verschaffen heeft het gemeentebestuur twee ijsbanen over het Alkmaardermeer laten maken, een van het Groot NoordhoIIandsch Kanaal naar de Zaan en een naar de W estgraftdij kervlotbrug 29 Jan.: Er is ook hier eene afdeling van de Noordhollandsche vereeniging 'Het Witte Kruis" opgericht. 3 Feb.: Den 5 Febr., des namiddags 2 uur, houdt de heer ds. R.G.C. Oldeman, candidaat te Eerbeek, zijne intrede, na in de ochtend-godsdienstoefening bevestigd te zijn door den heer ds. Oldeman, Naarden. 8 Feb.: Op de Alkmaarsche meer houden zich veel wilde zwanen op. De vorige week werden er door 2 jagers van Westgraftdijk 6 geschoten. Deze zwanen zijn wit of blauw van kleur. Voor de witte is een goede prijs te bedingen, doch de blauwe zijn weinig waard. 12 Mrt.: Den 9 Maart werden herbenoemd tot hoofdingelanden van het waterschap "de Starnmeer en Kamerhop" de heeren K. Slooten en J. van der Meer en voor de vacature van wijlen den heer P. Mus, de heer W. Struving. 15 Mrt.: Openbare verkooping om contant geld, te Boekei, gem. Akersloot bij de woning bewoond door Jb. Blokker Jz., op Dinsdag 11 April 1893, des voorm. 10 ure, ten overstaan van Notaris B. Wieland Los, van: 13 Koeien, hebbende gekalfd of nog moeten kalven, 5 Geldekoeien, 6 Pinken, Kuikalven, 1 Paard, allen goed gezond, voorts 1 Tilbury, 1 Boerenwagen, 1 driewielde Kar, 1 Ierbak, 1 Hort, 1 Karn, Emmers, Kaaszetters, Makers, Weeker, Tobbe, Pers,Weivaten, Boerengereedschap, Huisraad enz. 16 Apr.: Den 26 April a.s hopen onze geliefde ouders J.P. Groot en A.Lakeman, hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen en behuwddochter, Starnmeer, gem. Akersloot. 27

De Groene Valck - Akersloot | 1993 | | pagina 27