Procesverbaal. Op heden den Zesden April desjaars achtien honderd drieenveertig, den namiddags te vijf ure, hebben wij ondergetekenden Jan Schoehuizen Burgemeester van Akersloot woonende te Alkmaar, Cornelis Burger, lid van de Gemeente-raad van Akersloot en Hendrik Bakker, bode en veldwachter der Gemeente Akersloot beide woonende te Akersloot ons gezamelijk vervoegd ten huize van Dirk Bosman broodbakker te Akersloot, ten einde aldaar deszelfs brood te wegen en te examineren. En verklaren wij ondergeteekenden op den eed bij den aanvang onzer bediening respectivelijk afgelegd in tegenwoordigheid van Dirk Bosman voornoemd, in deszelfs winkel te hebben gevonden zes en veertig stuks rogge brooden, allen gemerkt DB, welke ieder een gewigt van Drie Nederlandsche ponden' behoren te hebben, doch allen ligter waren en van vier tot negen loden2 minder dan het vereischte gewigt inhielden, waarop wij die zes en veertig roggebrooden onder onze provinciale bewaring hebben genomen, ten einde derzelve onder de armen te doen uitdeelen, naar aanleiding van artikel 13 van het plaatselijk regelement op het verkoopen van brood van den 29 Mei 1824, hetwelk den 1 Junij 1824 en den tienden Mei 1838 behoorlijk is afgekondigd en aangeplakt overal, waar zulks in deze Gemeente gebruikelijk is en ingerigt overeenkomstig de bepaling door Hunedelgroot- achtbare de Heren Gedeputeerde Staten van Noordholland den 22 April 1824 bij het provinciaalblad nommer 76 voorgeschreven en bevestigd door artikel 19 van het koninklijk besluit van den 2 Januarij 1826 staatsblad nommer 5. En hebben wij hiervan opgemaakt dit procesverbaal het welk wij nagedane voorlezing hebben geteekend, ten dage en jare als bovengemeld. Get. J. Schoehuizen C. Burger H. Bakker 1 1 Nederlands pond is 1 kg. v.a. 1820 t/m 1870. 2 1 Lood is 10 gram v.a. 1820 t/m 1870. 13

De Groene Valck - Akersloot | 1993 | | pagina 13