Historisch markt: Bij Hoeve Overslot gaan de kunst, de middeleeuwse historie en het theater in elkaar over. Ambachtelijk werk zoals een pottenbakker en kaarsenmaker van de abdij en kinderen maken een kaarsje. Presentatie van bier brouwen door monniken. Boeren en buitenlui zijn welkom met hun marktwaar. Vrijwilligers van Historisch Egmond vertellen over de geschiedenis van het slot en tonen bodemvondsten. In de Slotkapel is een tentoonstelling over het Slot. Verder is er een schimmenspel, gedaan door groep 6 van de Jozefschool, met een verhaal over Kwade Wouter. Ook zijn er verkleedkramen voor kinderen van het publiek die echt mee mogen doen met het Slotfestijn. Bovendien zijn er voor kinderen lessen in zwaardvechten onder leiding van echte ridders. Laatste loodjes: Carla Kager is al vanaf de herfst van 2011 druk bezig het geheel vorm te geven en te coördineren. Gelukkig wordt dit initiatief van Historisch Egmond enorm gesteund door alle drie de Egmondse dorpsverenigingen. Onder leiding van Marja Kareis van de Dorpsraad Egmond a/d Hoef zijn er wekelijks op zaterdag inloopmiddagen in het HIC tegenover de slotfundamenten. De kleedgroep is daar dan bezig en kan tevens advies geven. Inbreng van stoffen, leer, riemen etc. is welkom. De koffie staat klaar. Het Slotfestijn wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Bergen, de provincie Noord-Holland en door vele particulieren giften in de vorm van kleding, stoffen en adviezen. 36 Geestgronden, 19 (2012), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 38