HET TE EGMOND GEVONDEN LIJK. Eerst thans heeft men zekerheid gekre gen aangaande het op 3 November op het Egmondsche strand gevonden lijk, vermoe delijk. van een Engelschen vliegenier. Het heeft lang geduurd, alvorens de fami lie via het Engelache consulaat te Amsterdam van een en ander verwittigd was. De ouders van den verongelukten vliegenier hebben de aan hen gezonden portefeuille herkend als afkomstig van hun zoon. Een zwager van het slachtoffer, woonachtig te Brussel, heeft zich daarna naar Egmondbinnen begeven, waar het lijk voorloopig op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld was. Thans is komen vast te staan, dat de verongelukte vliegenier F. D. Hamilton uit Suffolk is, in dienst van de Royal Air Force. Zijn vliegtuig is enkele maanden geleden vermist en nooit heeft men er eenig spoor van kunnen ont dekken. Behalve Hamilton bevonden zich nog 4 personen in het vliegtuig. Men ver moedt thans, dat het vliegtuig voor eenige maanden vlak bij de Nederlandsche kust is vergaan. Eenige maanden geleden zijn inderdaad noodseinen opgevangen van een vliegtuig, dat zich boven de Noordzee ter hoogte van Egmond in nood bevond, door verschillende schepen. Met vliegtuigen en met de redding boot is toen een onderzoek ingesteld, maar men heeft geen spoor kunnen vinden. Blijk baar is het vliegtuig direct na het geven van noodseinen neergestort en met man en muis in de diepte verdwenen. De aangespoelde vliegenier Hamilton was 36 jaar oud en ongehuwd. Hij zal te Egmond binnen begraven blijven. Afb. 19 Krantenartikel uit de Alkmaarsche Courant van 23 november 1938 Geestgronden, 17 (2010), nr. 4 133

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 29