inzameling van gelden voor de bouw van de abdij. Vanaf toen werd er voortvarend gewerkt. Toch lukte het door de crisistijd niet het benodigde geld voor de priorij tijdig bijeen te brengen. Jhr. Ruijs de Beerenbrouck zorgde toen persoonlijk voor tijdelijke aanvulling van het kapitaal waardoor er toch met de bouw gestart kon worden. Noten 1 Zie het boek, De Abdij van St. Adelbert te Egmond, 1928, blz. 63 2 De graftombe van hem en zijn ouders is nog steeds te zien op de begraafplaats naat het protestantse kerkje 3 Een tekst uit het boek Opgravingen in Egmond van E.H.P. Cordfunke, 1984, blz. 37 4 Op tekeningen die bij de brief waren gevoegd staat de vermelding: Behoort bij brief van 28 december 1907, ondertekend Pierre Cuypers. Deze tekeningen bevinden zich ook in het archief bij het NAI van Pierre Cuypers. Omdat diverse tekeningen gesigneerd zijn door Jan Stuyt mogen wij aannemen dat hij, en niet Pierre Cuypers, de tekeningen gemaakt heeft. Pierre Cuypers was toen als architect al jaren niet meer actief. 5 Schrijver van het boek Opgravingen in Egmond1984. 6 Opgravingen in Egmond door E.H.P. Cordfunke, 1984 Bronnen Correspondentie uit het archief van de abdij van Egmond. Periode 1800-1935. Archief NAI Rotterdam. Opgravingen in Egmond. De abdij van Egmond in historisch archeologisch perspectief, door E.H.P. Cordfunke Egmond's Heden en Verleden, door A. Beekman O.S.B. St. Paulusabdij van Oosterhout 1907-1941, door M. Mahler Artikel in het jaarboek van Alberdingk Thijm jaar 1894, Kloostergebouwen in de Middeleeuwen. De abdij van Egmond, door Dom Willibrord van Heteren. O.S.B. De Voorwerkers, hoofdstukken uit De geschiedenis van Nieuw-Egmond, door Jan Hof O.S.B. (Een niet gepubliceerd werk dat ons door de abt op vertrouwelijke basis beschikbaar is gesteld.) De abdij van Egmond van de aanvang tot 1573, door Jan Hof O.S.B. De abdij van St. Adelbert te Egmond, door Mgr. Dr. H.L. Hensen, Jan Stuyt en G.Th.M. van den Bosch. Vrienden van Egmond, ter promotie van de herbouw van de abdij, redactie: P. Visser O.S.B. Tien eeuwen Egmond, redactie: Dom A. Beekman O.S.B. 126 Geestgronden, 17 (2010), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 22