KORT NIEUWS Vaarexcursie Egmondermeer Op 20 juni en 18 juli 2010 was er een excursie per boot door de Egmondermeer. De passagiers werden om 13.00 uur opgepikt in Egmond aan den Hoef en voeren door de Hoevervaart richting Alkmaar. Na ongeveer drie kwartier kwamen zij aan bij Hoeve Zeldenrust van de familie Kraakman. Daar werden zij ontvangen met koffie. GertJan Rutgers gaf vervolgens een zeer interessante lezing over de tijd dat de Egmondermeer nog niet ingepolderd was en belangrijk was voor de visserij en het schoonspoelen van de Alkmaarse grachten. Ook vertelde hij over de drooglegging en over de bedrijvigheid nadien. Na de lezing werden de deelnemers weer met de boot naar Egmond aan den Hoef gebracht. De deelnemers waren bijzonder enthousiast over de excursies. Jeugdwerklozenkamp Wij zijn op zoek naar foto's, artikelen, verhalen enz. over het R.K. Jeugdwerklozenkamp Vredesteijn in Egmond-Binnen. Ondergetekenden zijn begonnen met een onderzoek naar dit werklozenkamp, dat van ongeveer 1937 tot na de oorlog in Egmond-Binnen was gevestigd. Het is de bedoeling dat er over dit kamp een artikel verschijnt in de Geestgronden of dat er wellicht, mits we voldoende gegevens binnen krijgen, een boekje over wordt uitgegeven. Heeft u iets of kent u iemand die iets heeft, laat het ons weten. Rita Aarnout Leijnse, tel. 072-5065519 email: aarnoutleijnse@hotmail.com Motorraces in de duinen bij Egmond aan Zee In de jaren 1948-1954 werden in de Egmondse duinen jaarlijks motor-terrein races gehouden. Dat de wedstrijden groots waren opgezet blijkt uit de diverse kranten die destijds berichtten over de races. Ook werd er in 1951 een grote wielerronde gehouden. De redactie van Geestgronden zou graag een artikel over deze sport evenementen schrijven maar helaas is er nauwelijks informatie, laat staan fotomateriaal, beschikbaar. Zou iedereen die ons meer informatie kan verstrekken contact op willen nemen met Rob Leijen, tel. 072-5067856 Email: robleijen@hotmail.com 102 Geestgronden, 17 (2010), nr. 3

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 34