machines en de aanvoer van bouwmaterialen dat via de smalle Abdijlaan komt. Er moest dus iets gebeuren. Bouwbedrijf Tervoort wilde graag in Egmond-Binnen blijven maar er was helaas geen terrein beschikbaar dat aan de gestelde eisen voldeed. Na diverse onderhandelingen met de gemeente Egmond en met een particulier slaagt men er in 1997 in om een stuk grond van 15.000 m: aan de Mosselaan in Egmond aan den Hoef te kopen. Uiteindelijk kon het terrein in 1999 worden overgedragen en op 22 februari 2000 werd. in het bijzijn van alle medewerkers, de eerste paal voor het nieuwe bedrijfspand geslagen. De nieuwbouw verliep zeer voorspoedig en op 17 november 2000 verrichtte commissaris Ber van der Molen de openingshandeling. Hij werd bijgestaan door Jim, Sem. Sven. Tjeu en Tico Tervoort, straks de vijfde generatie in dit familiebedrijf. Na 91 jaar vertrok het bedrijf zodoende uit Egmond-Binnen maar werd gelukkig voor de Egmonden behouden. In het jaar 2001 neemt Tervoort Bouwbedrijf Noort uit Bergen over. Het personeelsbestand komt hiermee op 97, tot op heden het hoogste aantal werknemers dat Tervoort in dienst had. Inmiddels opereert men alweer bijna 9 jaar vanuit Egmond aan den Hoef en is dit familiebedrijf 100 jaar geworden. In 2003 heeft Cor tervoort (3e generatie) zijn functie als algemeen directeur overgedragen aan zijn zoon Cor Tervoort (4e generatie). Op dit moment werken er zes 'Tervoorten' uit de 4e generatie in het bedrijf. Dit zijn Cor (Gzn.), Cor (Czn.), Charles, Marco. Mark en Ed. Machines en wagenpark Zoals reeds eerder beschreven vond het transport van bouwmaterialen vanuit Alkmaar in eerste instatie plaats per schuit via de vaarten om vervolgens bij het Stet uitgeladen te worden en met een handkar verder te worden vervoerd. Het eerste motorisch voertuig dat door Tervoort in gebruik werd genomen was een Indian motorfiets van Piet de Boer, een van de medewerkers van het eerste uur. In 1962 werd het allereerste bedrijfsbusje aangeschaft. Het was een Eiat Dueato met cabine en open laadbak. Eater werden ook personen- en servicebusjes in gebruik genomen. Voor de bouw van de kerk te Egmond- Binnen werden bouwkranen en stalen bouwsteigers aangeschaft. In de loop van de jaren 60 werd bij diverse werken een loopkatkraan ingezet welke later, na gedane arbeid, aan een handelaar in oud ijzer werd verkocht. Voor 80 Geestgronden, 16 (2009), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 44