Gerrit was getrouwd met Anna Liefting (28 september 1886- 17 maart 1957). Uit dit huwelijk kwamen 4 zonen, Gert, Cor, Jaap en Jan, en één dochter, Afie, voort. Tweede zoon Cor (1913 - 1966) slaagde in april 1928 als metselaar en timmerman aan de ambachtsschool te Alkmaar en trad als 15-jarige in dienst van het bedrijf. Zijn broer Jaap (1914 - 1996) ging als timmerman bij Jaap Bak aan het werk en Jan (1920 - 1993) trad bij zijn vader in dienst als metselaar. Gert Tervoort (1910 - 1975) vestigde zich als zelfstandig huisschilder maar deed wel klussen voor het bedrijf van zijn vader. Niet alle opdrachtgevers konden hun rekeningen tijdig voldoen. Gerrit Tervoort stond ze dan toe om in delen te betalen of nam in plaats van betalingen genoegen met een zak steenkolen zodat zijn gezin er voor even weer 'warmpjes' bij zat. Vermeldenswaard is dat het uurloon in 1928 zeventig guldenscenten bedroeg. Bouwmaterialen werden vanuit Alkmaar met een bootje over de Hoever- en Egmondervaart naar het Stet (het haventje aan het einde van de Egmondervaart bij de Kloosterweg in Egmond-Binnen) vervoerd om vandaar met een handkar naar de bouwplaats te worden getransporteerd. Uit deze beginperiode dateert een woning aan de Peperstraat te Egmond- Binnen. Deze woning (huisnummer 13b) staat er nog steeds. De tweede generatie Na verloop van tijd vormden Cor en Jan samen met hun vader Gerrit een firmantschap en in 1937 werd de naam van het bedrijf veranderd in Fa. G. Tervoort en zonen aannemingsbedrijf. De jongens hadden al wat moderne ideeën en toen zij eens, het was voor de oorlog, een beton vloer moesten storten voor de boerderij van de abdij, besloten zij stiekem een betonmolen te huren want er moest 13 ton beton worden gemaakt. Helaas ging die vlieger niet op want het mengen van kwaliteitsbeton was handwerk en zodoende bleef de betonmolen werkloos aan de kant staan. In 1935 was Cor Tervoort.,getrouwd met Maria Groot. Enkele jaren daarna, in 1940, brak de Tweede Wereldoorlog uit. In december 1942 werd het gezin gedwongen geëvacueerd en kwamen zij terecht op de Schuine Hondsbosschelaan in Heiioo. De eigen bouwactiviteiten lagen door de oorlog zo goed als stil en Cor Tervoort ging tijdelijk voor de firma Holman uit Heiioo werken. Deze firma bouwde in opdracht van de Duitse bezetter bunkers langs de Noordzeekust. Na de oorlog keerde het gezin, inmiddels met zes kinderen, terug naar Egmond-Binnen. In 1947 meldde Jaap Bak van het timmerbedrijf zich bij vader Gerrit Tervoort en zijn twee zonen met Geestgronden, 16 (2009), nr. 2/3 75

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 39