Afb. 10 De trucagefoto van fotoeraaf Van der Aa aan, md' gers op de afbeelding een tram zien rijden voor de Prins Hendrikstichting langs, )ken over een dubbel spoor. Het betreft hier een afbeelding die door fotograaf ,loej Van der Aa met een hedendaags woord 'ge-photoshopped' is. De tram op de Kjen afbeelding is namelijk loc 10 'Schermer'twee jaar eerder gefotografeerd bij Zee, Stompetoren. Ook het dubbele spoor behoort in die foto thuis, Egmond had immers helemaal geen dubbel spoor. Onze spoorlijn liep ook helemaal niet voor de Prins Hendrikstichting langs en de feestelijk geklede mensen horen, jon gezien hun afmetingen ten opzichte van de rest, ook niet in dit plaatje thuis. }pen Van der Aa was een creatieve fotograaf en zijn tijd zeer ver vooruit! alde men De spoorlijn was vooral in het begin een groot succes en dat blijkt bijvoorbeeld heid uit een, door een Amsterdammer ingezonden, brief die al de woensdag na de naar opening in de Alkmaarsche Courant verscheen: man 'Wil men het badplaatsje Egmond vergelijken met Scheveningen of Zandvoort dan zou men de laatste kunnen noemen 'mondaine vrouwen in rijpe schoonheid' en daarnaast Egmond 'een dartel blozend bakvisje met een losse krullen en nog naïeve, onhandige bewegingen'Hier komt men om de het duinen, het strand en de zee. Een locomotief met zes volle wagens kwam in je omstreeks vijf uur aan en die geheele lading wandelde naar het strand. En toch is dit strand zoo groot dat er honderden kunnen wandelen zonder dat i'.2/3 Geestgronden, 16 (2009), nr. 2/3 53

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 17