Volgend jaar (december 2009) is het precies 100 jaar geleden dat de bekende Egmondse kunstschilder Bob Denneboom in Amsterdam werd geboren. In dit kader organiseert zijn dochter Thessa samen met haar man Wim Prins, een drie tal exposities. In dit artikel een korte voorbeschouwing. Thessa Prins-Denneboom 100 JAAR BOB DENNEBOOM Het is bijna niet voor te stellen maar op 23 december volgend jaar (2009) zou mijn vader, de kunstschilder Bob Denneboom, 100 jaar oud zijn geworden. Hij overleed in 2001 op bijna 93-jarige leeftijd. Bob werd op 23 december 1909 te Amsterdam geboren. Hij was de enige zoon van Joël en Deborah Denneboom-Gazan. Joël was slager en had zijn zaak in Amsterdam-oost. Iedereen was natuurlijk heel blij met de geboorte van de kleine telg. Bob's oudere zus Marianne was geboren op 21 juni 1908 en zo was het geluk in het slagersgezin compleet. Jonge jaren en opleiding Tijdens zijn schoolperiodes was Bob hoofdzakelijk bezig met tekenen en sporten, de rest was voor hem bijzaak, behalve dan de mooie meisjes. Na eerst op een atelier te hebben gewerkt waar borduurpatronen werden gemaakt, besloot de jonge Bob, rond zijn 20e, om naar de Vrije Academie te gaan en daar een opleiding te volgen tot kunstschilder. Hij nam ook privé-lessen bij de schilder Johan Buning (1893-1963). Deze lessen, gecombineerd met zijn eigen talent, resulteerden in een professionele loop baan als kunstschilder. Helaas bleek dit geen dik belegde boterham te zijn en zodoende moest hij er van alles bij schnabbelen. Zo maakte hij o.a. reclameborden die toen nog geheel met de hand moesten worden geschil derd. Ook andere vormen van reclame werden handmatig gedaan. Het is haast niet voor te stellen hoeveel werk dat was. Men zou het kunnen verge lijken met de monniken die in vroegere tijden hun boeken met de hand (over)schreven en inkleurden. Schoonspringen Tijdens zijn verdere ontwikkeling op schildergebied had Bob nog een grote passie ontwikkeld; schoonspringen van de 3-meter plank. Met het schoon- 136 Geestgronden, 15 (2008), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 28