hem over bij hen te komen voetballen. Alcmaria Victrix speelde toen in de le of 2e klasse KNVB terwijl Zeevogels in de I.F.C.B. de Katholieke voet balbond speelde. De overgang was voor Gert een niet zo heel moeilijke keuze. Volgens zeggen kreeg Gert een fiets en, in geval van slecht weer, een treinvergoeding. Hij hoefde geen contributie te betalen en kreeg zijn voetbalkleding van de vereniging cadeau. Gert bewees zichzelf in Alkmaar als een zeer goede speler maar toch kon hij zijn draai niet vinden. Hij miste de aanmoedigingen van zijn vrienden en de Hoevers langs de lijn en keerde mede hierom reeds één of twee jaar later weer terug naar Zeevogels om daar voor altijd te blijven. Gert speelde toen met Gerrit Fischer, de zoon van dokter Fischer die in het doel stond en na zijn vertrek werd opgevolgd door Henk Ranzijn. In dit elftal speelden o.a. ook Piet Ranzijn, Jaap en Cor Kleverlaan, broer Schuit die in de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers is geronseld om in Frankrijk als timmerman aan vliegvelden te werken, daar is ziek geworden en overleden of verongelukt is, Wub Koper die later met Bets van der Molen trouwde, Eduard Groot en vele anderen (afb. 15). Naast een goede voetballer was Gert ook een zeer verdienstelijk schaatser. De winters waren toen veel strenger en dit gold vooral van winter van 1927- 1928. In dergelijke winters kon er in de landbouw maar weinig worden gewerkt dus werd er veel geschaatst. Zo werden er wedstrijden gereden in Afb. 16 Het weiland naast de Slotkapel met daarop de koeien en het restant van de kasteelmuur. De opgravingen in 1933-1934 moesten nog plaatsvinden. Lichtdruk J.H. Schalekamp, Buiksloot. Collectie Rob Leijen. 16 Geestgronden, (2007), themanummer

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 52