M°. 58. Bergen in 1811 telde Wimmenum slechts 68 inwoners en bij samenvoeging met Egmond-Binnen in 1857 woonden in Wimmenum ca. 110 personen. Overigens wordt in andere bronnen4 als datum van opheffing 8 september 1857 genoemd. Waar deze datum vandaan komt is niet helemaal duidelijk maar het zou de eerste vergadering van de gemeenteraad kunnen zijn waar naar in artikel 9 van de wet wordt verwezen. Art. 4. liet aandeeldoor de afdeeling Wimmenum in den hoofdelijken omslag te dragen, wordt met zoodanige som verminderd, als de opbrengst van de thans aan die afdeeling behoorende eigendom men bedraagt en daarmede het aandeel van de afdeeling Egmond- Binnen verhoogd. Art. 5. De fondsen der in elke afdeeling aanwezige armbesturen worden afzonderlijk ten behoeve der armen van de afdeeling, waaraan zij behooren, door ingezetenen dier afdeeling beheerd. Art. 6. De kosten van onderwijs en schoolbehocften voor de kinderen van ingezetenen der afdeeling Wimmenum komen ten laste dei- nieuwe gemeente. Art. 7. De eerste keuze van leden van den Raad der vereenigdc ge meente geschiedt in de gemeente Egmond-Binnenop den dag door Gedeputeerde Staten te bepalen. Het bureau voor de stemopneming voor deze keuze bestaat uit den voorzitter en twee leden van den Raad der gemeente Egmond- Binnendoor dezen te benoemen. Art. 8. Het eerste derde gedeelte der leden van dien Raad treedt af met den eersten Dingsdag van September 1859; de eerste helft der wethouders met den eersten Dingsdag van September 1860. Art. 9. De dag der eerste vergadering van dien Raad wordt bepaald door de Gedeputeerde Staten van Noordholland Op dien dag komt de verecniging tot stand, Afb. 3 Vervolg 42 Geestgronden14 (2007), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 6