STAATSBLAD (IS10. 58.) irxtT van den \3den Junij 1857, tot ver eeniging der gemeenten Egmond-Binnen en Wimmenum. het dan zover. De wet die de "vereeniging" van gemeenten Egmond-Binnen en Wimmenum regelde was ondertekend door koning Willem III en werd die dag gepubliceerd in het Staatsblad van de Nederlandse overheid. Hiermee behoorde de zelfstandige gemeente Wimmenum definitief tot het verleden. De nieuwe gemeente krijgt de naam Egmond-Binnen. In de wet. gepubliceerd onder nummer 58. worden o.a. een aantal zaken betreffende de samenstelling en verkiezing gemeenteraad, het onderwijs en belastingen van de nieuwe gemeente geregeld. Helemaal onverwacht zullen de beide opheffingen van Wimmenum niet zijn geweest. Bij de samenvoeging met Afb. 3 De wet betref fende de opheffing van de gemeente Wimmenum, zoals gepubliceerd in het Staatsblad van 13 juni 1857 K 0 N I NG 11 IJK 0E R NE L>E II L ANDE N. Wij WILLEM III, bij de gratie Gods, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje-Nassad, Groot-Hertog van Luxemburg, enz., enz., enz. Allendie deze zullen zien of hooren lezensalutdoen te weten Alzoo Wij in overweging genomen hebbendat het noodzakelijk is de gemeenten Egmond-Binnen en Wimmenum (provincie Noord- holland) te vereenigen Zoo is het, dat Wij, den Raad van State gehoord, en met gemeen overleg der Staten-Generaalhebben goedgevonden en verstaan gelijk Wij goedvinden en verstaan bij deze Art. 1. De gemeenten "Egmond-Binnen en Wimmenum worden vereenigd. Art. 2. De vereenigde gemeente draagt den naam van Egmond-Binnen Art. 3. Alle bezittingen en lasten der beide gemeenten komen geheel ten voor- en nadeele der vereeniging. Geestgronden14 (2007), nr. 213 41

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 5