van ambachtsheer van Hillegom en vrijheer van Wimmenum. De ambachts zijn heerlijkheid Vromade vererfde op de jongste zoon Pieter Hendrik Six van van Hillegom. van Dr. Jan Pieter Six van Hillegom was een bekend numismaticus (munt- en penningkundige). Hij trouwde met Catharina Teding van Berkhout. Uit dit dam. huwelijk stamt prof. dr. Jan Six van Hillegom. Dr. Jan Pieter Six van mber Hillegom kocht in de eerste helft van de jaren vijftig van de negentiende van eeuw het landgoed Jagtiust, dat gelegen was in 's-Graveland (in de buurt n Six van Hilversum). Dit landgoed bleef vervolgens bijna 150 jaar in bezit van etha de familie Six, maar in het begin van de jaren negentig van de twintigste eeuw werd Jagtiust uiteindelijk toch van de hand gedaan (al ging dat niet van van harte). In 1856 liet dr. Jan Pieter Six van Hillegom op het terrein van Hij Jagtiust vier woningen bouwen ten behoeve van het personeel van het land- van goed (de zogenoemde 'heihuisjes'). Tegenwoordig staan deze vier wonin- 1 het gen op de Rijksmonumentenlijst. In 1862 werd er op het landgoed ook nog Jan een duiventoren gebouwd. Het huidige landhuis Jagtiust dateert uit 1900 en Als werd in 1992 grondig gerestaureerd door de Nederlandse architect Bob van 3 als Beek en de uit Frankrijk afkomstige decorateur Michel Biehn. In 2005 was dit het duurste huis dat in Nederland te koop werd aangeboden (met een vraagprijs van maar liefst 9,5 miljoen euro). Dr. Jan Pieter Six van Hillegom verbleef graag op Jagtiust (afb.24). Hij overleed op 17 juli 1899 en heeft uiteindelijk dus meer dan veertig jaar van zijn landgoed in 's-Graveland kunnen genieten. Prof. dr. Jan Six van Hillegom volgde zijn vader op als ambachtsheer van Hillegom en vrijheer van Wimmenum. Daarnaast erfde hij later ook de ambachtsheerlijkheid Vromade. Alle drie de heerlijkheden waren nu dus weer in handen van één persoon. Prof. dr. Jan Six van Hillegom studeerde archeologie en kunstgeschiedenis, waarbij hij zich aanvankelijk vooral richtte op de Klassieke Oudheid. Hij promoveerde in 1885 cum laude op het proefschrift 'De Gorgone', waarbij de bekende Allard Pierson optrad als promotor. In 1890 werd Prof. dr. Jan Six van Hillegom aangesteld als hoogleraar aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam en zes jaar later volgde hij Allard Pierson op als buitengewoon hoogleraar kunstgeschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam (deze laatste aanstel ling werd in 1917 omgezet in een gewoon hoogleraarschap)/ Prof. dr. Jan Six van Hillegom trouwde op 20 maart 1890 met Maria Antonia Fortunata Bosch Reitz. Hij overleed op 8 december 1926. Zijn oudste zoon Jan Six huis land >'■2/3 Geestgronden, 14 (2007), nr. 2/3 89

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 53