De nakomelingen van Jan Six Jan Six overleed op 28 mei 1700. Hij werd als vrijheer van Wimmenum opgevolgd door zijn oudste zoon mr. Nikolaas Six. Mr. Nikolaas Six was schepen en raad van Amsterdam. Hij trouwde op 13 juni 1691 met Emerentia Valckenier. dochter van Wouter Valckenier en Anna Maria Trip. Na hun huwelijk woonden Nikolaas en Emerentia enige tijd in de zuidelijke helft van het Trippenhuis aan de Kloveniersburgwal in Amsterdam.4 Mr. Nikolaas Six overleed op 25 juli 1710 te Amsterdam, waarna de hoge en vrij heerlijkheid Wimmenum vererfde op zijn weduwe. Emerentia Valckenier hertrouwde vervolgens met Jacob Cornelis Backer, drossaard van de stad en het graafschap Buren en dijkgraaf van de Lingendijk. Na het overlijden van Emerentia (in 1727) was Jacob Cornelis Backer ook nog enige tijd vrijheer van Wimmenum. Daarna ging de hoge en vrije heerlijk heid Wimmenum over in handen van mr. Jan Six, een jongere broer van mr. Nikolaas Six. Mr. Jan Six was onder andere raad, schepen en burgemeester van Amsterdam. Daarnaast was hij ook dijkgraaf van de Nieuwer-Amstel. In 1722 kocht mr. Jan Six voor 18.500 gulden de ambachtsheerlijkheid Hillegom. Sindsdien wordt deze tak van de familie Six ook wel 'Six van Hillegom' genoemd. Men beschouwde de ambachtsheerlijkheid Hillegom duidelijk als een belangrijker bezit dan de hoge en vrije heerlijkheid Wimmenum. Van zijn vader had mr. Jan Six ook nog de ambachtsheerlijkheid Vromade geërfd. Mr. Jan Six trad drie maal in het huwelijk. Zijn eerste vrouw Agatha Decquer overleed op 26 mei 1693, waarna hij op 10 maart 1705 hertrouwde met Maria Calkoen. Net als het eerste huwelijk bleef ook dit tweede huwe lijk kinderloos. Maria Calkoen overleed op 19 april 1728, waarna de 60- jarige mr. Jan Six op 21 oktober 1728 voor een derde maal in het huwelijk trad met de 33-jarige Anna Elisabeth van den Bempden, dochter van mr. Jan van den Bempden en Esther Elisabeth Tulp. Uit dit derde huwelijk werd voor zover bekend één zoon geboren: mr. Jan Six van Hillegom. Mr. Jan Six van Hillegom volgde in 1750 zijn overleden vader op als ambachtsheer van Hillegom, vrijheer van Wimmenum en ambachtsheer van Vromade. Hij was net als zijn vader raad en schepen van Amsterdam. Daarnaast was hij ook commissaris voor huwelijkse zaken, weesmeester, kerkmeester en heemraad van de Nieuwer-Amstel. Mr. Jan Six van Hillegom trad op 22 juni 1751 in het huwelijk met Susanna Katharina Bors van Waveren. Zij overleed op 11 september 1760, waarna mr. Jan Six van Geestgronden, 14 (2007). nr. 213 87

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 51