In 1942 heeft molenaar Blom voor zijn werk dringend behoefte aan laar zen. Die zijn niet meer te koop. De polder dient bij het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, afdeling Bureau voor Huiden en Leder, een verzoek in voor laarzen. Het Departement antwoordt 'dat in verband met de huidige zeer ongunstige grondstojfenpositie aan het verzoek de pol der een machtiging tot aankoop van 2 paar rubberlaarzen te verstrekken, niet kan worden voldaan." Een jaar later, in 1943 is het probleem nog niet opgelost. De voorzitter van de polder schrijft "dat de heer G. Blom mole naar van den polder dringend behoefte heeft aan laarzen. Hij kan hierdoor verschillende werkzaamheden voor den polder niet meer verrichten.' De oorlog zorgt ook voor diepe ellende bij de rietdekker. Op 24 dec. 1944 schrijft Wed. J. Mors uit Bergen aan het bestuur: 'Tot onze spijt moet ik u berichten, dat de reparatie aan 't rietendak van de molen in 't Wimmenummer- polder nog niet door ons is hersteld. De moeilijkheid om op 't ogenblik langs de weg te zijn. Kan ik u schrijven dat mijn broer een week geleden met 'n razzia voor de werkstelling naar 't buitenland is weggevoerd. Dus U begrijpt wel, dat bij ons alles in de war is.' Als de oorlog voorbij is heeft de molenaar (nu G. Blom) nog steeds geen laarzen. De polder schrijft op 15 nov. 1945 aan het Ryksbureau voor Huiden en Leder: 'verzoek ik U voor den polder een machtiging te verleen- en voor de aankoop van een paar Rubber- of lederlaarzen ten gebruike van den molenaar. De molenaar verricht namelijk voor den polder sloot- en dijkwerk enz., maar kan momenteel het werk niet uitvoeren omdat hij geen laarzen heeft.' Het rijksbureau antwoordt dan eindelijk positief: 'doe ik U bijgaand een aank.machtiging voor I paar rubberknie Baarzen (met dubbel I EZ.) toekomen. Ik maak U er met nadruk op attent, dat deze laarzen voor rekening van den polder moeten worden aangeschaft en alleen tijdens werkzaamheden aan den arbeider in bruikleen mogen worden afgestaan Het einde van de windbemaling Daadkracht is niet de meest kenmerkende eigenschap van de diverse bestu ren van de Wimmenummerpolder geweest. Eenentwintig jaar heeft men er over gedaan om tot een andere vorm van bemaling te komen. Eindeloos is er gedebatteerd over andere vormen van bemaling dan met windkracht. Allerlei opties zijn de revue gepasseerd, diverse deskundigen zijn geraad pleegd, talloze offertes zijn aangevraagd, maar altijd weer besloot men ten- 56 Geestgronden, 14 (2007), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 20