Bij dit bombardement is de moeder van molenaar J.C. Blom gewond geraakt. Volgens de ene bron aan haar wang, volgens de andere aan een arm. Ik meen me uit verhalen vaag te herinneren dat zij op de (uiteengesla gen) plee zat of er naar toe liep. Om te voorkomen dat landende en opstijgende vliegtuigen tegen de wieken van de molens zouden vliegen, moest er op de omringende molens op de kap een rode lamp worden geplaatst, waarvoor in de Wimmenumermolen ook een generator, aangedreven door de koningsspil werd geplaatst. Ten noordoosten van de molen (halverwege het vliegveld) verrees een bun kercomplex. Op het vliegveld zelf werd door de Duitsers een van de hangars als grote boerderij gecamoufleerd, en werd een "schijnmolen" (namaakmo- len) gebouwd. Of er in de Wimmenumermolen onderduikers hebben gezeten is niet bekend. Uit de oorlogstijd dateren nog de volgende twee anekdotes: Bij Meijne werd op de boerderij nog gekaasd. Om te voorkomen dat de bezetter de kazen in beslag zou nemen, had Meijne er een aantal op een houten vlotje gebonden, en dat ergens in het land in een duiker onder een dam gestopt Bij hoog water is dat vlotje echter losgekomen, en molenaar Blom zag op een gegeven moment tijdens het malen wat aan komen drijven in de sloot. Bleek de plank met de kazen erop te zijn. Die nam hij natuurlijk meteen in beslag en verstopte ze in de molen. Een tijd later komt Meijne naar de molen om te vragen of de molenaar misschien wat in de sloot had zien drij ven. De molenaar zei natuurlijk van niets te weten. Op een gegeven moment werden door de CCD (Centrale Controle Dienst) koeien gevorderd. De plaatselijke politie moest helpen bij het weghalen. Cor Meijne was ook aan de beurt. De man kennende had veldwachter Riessebos (een legendarisch figuur) de hulp ingeroepen van een collega van de bereden politie uit Bergen. Die hulp was niet overbodig. Meijne was razend en door het dolle heen. De twee agenten moesten bovenop hem gaan zitten om hem in bedwang te houden. Het schuim stond op z'n lippen. De agent van de bereden politie had gezegd "Je ken nog beter op een knol zitte as op deze vent!"Maar opeens, toen de koeien die door anderen uit het land waren gehaald langs kwamen werd-ie rustig, en stribbelde hij niet meer tegen. Later bleek dat hij toen in de gaten had dat ze de verkeerde koeien aan het afvoeren waren; die van z'n buurman. i r. 213 Geestgronden, 14 (2007), nr. 213 55

Geestgronden - Egmonden | 2007 | | pagina 19