Contact met de Egmonden 1 J Vrijdag 3 Dec. 1937. Zesde Jaargang No. 2 I Nieuws- en Advertentieblad. Prijs per 3 maanden f 0.40 Per 3 maanden f 0.65, fr. p. p. Advertentieprijs per regel lOcent Bij geregelde plaatsing reductie Officieele Berichten. Burgerlijke Stand Egmondbinnen. Overleden Geertruida Ranzijn, oud 60 jaar, weduwe van L. H. Scholten. Burgerlijke Stand Egmond aan Zee. Geboren Gerardus Johannes, z. v. Oerardus Johannes Heilig en Grietje Wijker. Cornelis Petrus, z. v. Norber- tus Johannes de Wit en Geertruida Mijnen. GAS. De Directie van de Gasfabriek te Egmond aan Zee verzocht ons het volgende te willen opnemen ter aan vulling van het raadsverslag der ge meente Egmondbinnen. die het gasbe drijf aan Egmond aan Zee heeft over gedaan. Hier volgen dus de meer vol ledige tarieven de kook- en veriichtingsgasprijzen zullen bij overname worden in de maanden Juli en Augustus 10 ct. per M3 voor de eerste 100 M3 per maand 6 ct. per M3 voor het verdere gebruik in de andere 10 maanden: 10 ct. per M3 voor de eerste 30 M1 per maand 6 ct. per M3 voor het verdere gebruik, ruimteverwarming 5 ct. per M' Hiertegenover zijn de thans geldende prijzen in Egmond a.d. Hoef kook- en verlichtingsgas 9 ct. per M3 ruimteverwarming7 ct. per M\ In doorsnede zijn de nieuw in te voeren prijzen in Egmond a. d. Hoef dus niet hooger dan de thans geldende prijzen, terwijl het bovendien de be doeling is om het gas voor ruimtever warming met ingang van 1 Jan. 1938 te brengen op 4 ct. per M\ Critiek gevraagd op deze artikelen. Mijn geliefde Egmonders van Zee en Binnen. Duidt het mij niet ten kwade, dat'k ik u in een weekelijke stijl begroet deze keer. Eerlijk gezegd gaat het buiten mijn gewoonte om met onrtoering de pen te hanteeren. En toch het moet me van het hart, wat er al lang in besloten is en juist omdat het al zoo lang is, komt nu de reactie op de actie, die 'k al noo lang in m'n zelf ontwikkeld heb. Vandaar ook komt er ontroering al leen maar bij de gedachte als het nu eens mogelijk zou zijn, waar ge al zoo lang over denkt. Waarom het dan gaat 'k zal u niet lang laten wachten op dat wat ons aller belang betreft. 'k Stel U n.1. voor om van Egmond aan Zee. naast badplaats ook een ha venplaats te maken. Ja. ik begrijp het, gij kijkt alsof ge het „in Keulen hoort donderen." Gij denkt misschien bij u zelf?" „zou die mensch wel weten wat hij zegt Ja, ik begrijp uw verbazing en dat is de ontroering, waar ik u in het be gin over sprak, omdat ge me niet be grijpt en dit pogen dus met schouder ophalen begroet. Het zij zoo. Maar 'k noodig u uit dan eens samen te praten over dat wat me allang bezielt. Hier is het program Egmond havenplaats. Alkmaar handelsstad. Egmond naast badplaats, ook vis- schersbaven en zoo mogelijk (of liever zoo 't zich ontwikkelt) visschers- en handelshaven tegelijk. Maar ljmuiden ligt toch al naast Egmond Ja, dat is zoo. Evengoed als naast ljmuiden, Katwijk en dan weer Sclie- veningen ligt. En wat zegt datCon currentie? Elkaar benadcelen? Niets van aan. Dit immers kan men ook zeggen van Egmond ten opzichte van Bergen. Van Castricum ten opzichte van ljmuiden en van deze plaats weer tegenover Scheveningen enz. enz. En niettegenstaande dit naast elkaar liggen, handhaaft iedere badplaats zich als badplaats. En is het niet waar, dat iedere plaats zich beijvert om elk jaar weer opnieuw voor den dag te komen, al liggen ze naast elkaar. En is het ook niet waar, dat er door allen iets wordt verdiend in die periode? Wat is dan het motief, dat ljmuiden naast Egmond ligt Het is geen motief om het hier ont wikkelde idee van de hand te doen. Er zijn echter wel motieven te over om het aan te pakken. Laten we beginnen met de Egmonden en met Egmond aan Zee in het bijzonder. Een plaats met ruim drieduizend zielen waarvan nog steeds een groot deel vakmenschen op zee een plaats ook, die werkelijk aan Zee ligt en voor het grootste deel daaruit haar inkomen zoekt een plaats echter, die de directe bron van inkomsten, de zee niet kan benutten en vandaar ook gedoemd is een lijdend bestaan te leven een plaats ook, waar derhalve aan houdend weikeloosheid heerscht en een zeer onbevredigende ontwikkeling, om dat ze slechts is aangewezen op een korte activiteit in den zomer, en toch een plaats, waar meer bedrijvigheid zou kunnen zijn en meer inkomen te vens voor iedereen, wanneer de zee het geheele jaar door geëxploiteerd werd. Is het haven- dee onmogelijk? Volgende week gaan we verder. Wij vroegen ruim 1100 Electrisch kokende huisvrouwen „Hoe haar deze kookmethode voldeed" en 99u/n ant woordde ZEER GOED OF GÓED 1 Gij riskeert dus niets door ook NU tot Electrisch koken over te gaan Aanleg van kook- en heetwater- installaties. Int. bij C A BEERS, Vertegenw. P.E.N. Desgewenscht gemakkelijke betaling. Voor St. Nicolaas KISTJE SIGAREN of SIGARETTEN EEN PIJP een mooie doos Postpapier. Ruime sorteering bij Wed. S. Bosman, Egmond a. d. Hoef A. H. T. De Algemeene Handelstentoonstelling te Egmond aan Zee belooft zeer veel. Afb. 1 Artikel in Contact met de Egmonden van vrijdag 3 december 1937, (collec tie fam. G. Belleman Gzn.) Geestgronden13 (2006), nr. 4 101

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 5