lange tijd commandant van de brandweer en betrokken bij het reddingswe zen. Hij was timmerman/aannemer van beroep en gebruikte die vaardighe den als vrijwilliger voor ondermeer de slotkapel en het museum. Ook schreef hij artikelen in Geestgronden onder andere over zijn passie voor schaatsen. Het thema van het museumweekend is "De kunst van het weten en dat past helemaal bij Kees, die vond dat alles over vroeger moest worden vastgelegd. In zijn huis bij de vuurtoren bewaarde hij vele strand vondsten die hij samen met zijn vrouw Sieny op de visserijdag liet zien. De expositie is het hele seizoen te bezichtigen. Geestgronden besteedt in het augustusnummer uitgebreid aandacht aan deze bijzondere Egmonder. Het museum is op 8 en 9 april geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Zomerexpositie over het Slot De zomerexpositie van het museum in de Zuiderstraat in Egmond aan Zee heeft de titel Van ringburcht tot ruïne". 800 Jaar geleden is het Slot op den Hoef ontstaan. In zijn glorietijd van 1500 tot 1573 was dit het grootste kas teel van de Noordelijke Nederlanden, met de beroemde Lamoraal van Egmont als machtigste bezitter. Zeer de moeite waard om heen te gaan. Het museum is geopend van 1 juni t/m 14 september, elke dinsdag t/m zon dag van 14.00 tot 16.00 uur en elke dinsdag-, woensdag-, en donderdag avond van 19.00 tot 21. 00 uur. Voor groepen zijn rondleidingen mogelijk. Het museum is altijd op zoek naar nieuwe medewerkers en donateurs. Bel gerust eens met Gootje Bronner, telefoon 506 4108.Q it in van van s hij nr. 1 Geestgronden, 13 (2006), nr. 1 35 m

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 37