de bijnaam "Gert van Oop." In de jaren twintig en dertig was Gerrit een bekende Egmonder, een goed voetballer bij Zeevogels en werkte hij onder meer bij dokter Fischer in Egmond aan den Hoef en bij transportbedrijf Zandbergen in Limmen. In de Tweede Wereldoorlog sloot hij zich aan bij de ondergrondse en zocht op het einde van de oorlog contact met de geal lieerden. Hij meldde zich als oorlogsvrijwilliger (OVW-er) en vertrok naar Engeland voor een militaire training. Vanuit Engeland vertrok hij naar Nederlands-Indië om daar tegen de Japanners te vechten. Vanwege de Japanse capitulatie en het door Soekarno uitroepen van de Republiek Indonesië ging dit niet door en werden de Republiekeinen de tegenstander. In Nederlands Indië diende Gerrit als Soldaat lc klasse bij het Regiment Stoottroepen. Hij was hier chauffeur. Gedenk in Uw gebeden GERRIT ZENTVELD geboren 15 Mei 1912 te Egmond aan de Hoef en gesneuveld nabij Salatiga (N.O.1.) op 28 September 1947. Men sterft zoals men leeft. Gerrit was een jongen, die alles voor anderen over had. Niets was hem te veel en altijd wist hij anderen een plezier te doen. Zo was hij thuis, vooral in de moeilijke oorlogsjaren, zo bleef hij in Indië als militair. Zijn brieven, waarin hij vertelde hoe hij een gevaarlijke opdracht overnam van een gehuwde soldaat, om die voor zijn gezin te sparen, hoe hij de wacht waarnam om anderen rust te gunnen, blijven de mooiste getuigen voor zijn edel karakter. Nu hij gesneuveld is, denken wij onwillekeurig aan Christus woorden: Niemand heeft grotere liefde dan hij die zijn leven geeft voor zijn evenmens". Dierbare Oudars, Broers, Zusters en Vrienden het is zacht te sterven als men zijn plicht heeft gedaan. God laat niets onbeloond, nog geen glas water in zijn naam gegeven, dus zeker niet het offer van zijn leven om anderen te helpen. Allen die mij dieroaar waren troost U met deze gedachten en blijf in uw gebeden aan mij denken. Mijn Jezus barmhartigheid. Afb. 18 Bidprentje Gerrit Zentveld (1912-1947) (collectie Rob Leijen) 32 Geestgronden, 13 (2006), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 34