z 'n STRAATNAAM VERKLAARD verk het BOULEVARD IR. DE VASSY 'U De Boulevard ir. de Vassy loopt vanaf de vuurtoren tot aan de we Wilhelminastraat in Egmond aan Zee. hen- Ir. C.A. de Vassy was nauw betrokken bij de wederopbouw van Egmond i de aan Zee, nadat een groot deel van het dorp door de bezetters met de grond ater. gelijk was gemaakt ten behoeve van de aanleg van de zgn. Atlantikwall. n is Cornelis Anthonie de Vassy, die in 1897 in Grave werd geboren, begon zijn nog veelzijdige ingenieursloopbaan in 1921 bij het Hoogheemraadschap van Uitwaterende sluizen in Kennemerland en Westfriesland te Edam. Vervolgens bekleedde hij enkele functies bij bouw- en baggerbedrijven in Rotterdam en Velp, waarna hij in 1926 in dienst trad bij de Hollandsche Betonmaatschappij te Semarang en Batavia. In 1930 keerde hij terug naar Nederland en kwam hij als civiel ingenieur bij de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland, waar hij tot hoofdingenieur opklom. Zijn oorspronke lijke taak bestond daar in het toezicht op de Westfriese kanalen, maar de oorlog en de daarmee gepaard gaande verwoestingen gaven aan zijn werk een veel ruimer karakter. Reeds tijdens de bezetting bereidde hij de weder opbouw voor, en in 1945 werd hij hoofd van het Streekbureau voor de Wederopbouw Noordholland-West, dat het herstel van de kuststrook van Velsen tot Callantsoog en de Haarlemmermeer beoogde. Toen in 1949 die taak weer in handen van de gemeentebesturen werd gelegd, werd ir. C.A. de Vassy benoemd tot directeur van het Intercommunaal Bureau voor de Wederopbouw, totdat dit door de voltooiing van de werkzaamheden in 1953 kon worden opgeheven. In 1946 werd hij raadslid voor de PvdA in de gemeente Bloemendaal, waar hij in 1955 als gevolg van een ernstige ziekte noodgedwongen mee moest stoppen. Op 22 april 1958 overleed ir. De Vassy op 61 jarige leeftijd. Ir. De Vassy was verantwoordelijk voor de herbouw van het gebied ten westen van het Pompplein en de Smidstraat, en voor de Emmastraat en de straat die later naar hem vernoemd is. Geestgronden, 13 (2006), nr. I 21

Geestgronden - Egmonden | 2006 | | pagina 23