de firma Jan Hes B.V. uit Egmond-Binnen in opdracht van het PWN met het natuurherstelproject op de verlaten locatie die inmiddels tot een zandvlakte verworden was. De firma Hes had reeds ruime ervaring met dergelijke pro jecten in het Noordhollands Duinreservaat zoals "2" Soeckebacker" aan de zuidkant van Egmond aan Zee en "Starrevlak - fase I" ten noorden van Egmond aan Zee. De voormalige NAM-locatie kreeg de naam "Starrevlak - fase II" mee aangezien deze grensde aan de op 16 mei 2002 officieel "in gebruik genomen" "fase I"(afb. 16). Enkele dagen voor het nieuwe broedseizoen 2004 (1 maart - 1 juli) inging, werden de werkzaamheden door de firma Hes vakkundig afgerond. Op 28 mei 2004 werd het terrein van de voormalige NAM-locatie officieel door de genodigden van de diverse betrokken instanties en bedrijven "aan de natuur teruggegeven". Na een welkomsttoespraak door een vertegenwoordiger van het PWN namen boswachters de mensen in groepjes mee door het terrein naar de voormalige boorlocatie. Onderweg werd tekst en uitleg over de flora, fauna en de geschiedenis van het zeedorpenlandschap gegeven. Op de locatie aangekomen kon iedereen met eigen ogen aanschouwen hoe het inmiddels wemelde van het (nieuwe) leven in de door de firma Hes aange legde poeltjes. Al met al was in enkele maanden tijd een prachtig resultaat neergezet. Na enkele andere toespraken nam de heer De Roos van de NAM het woord. Hij vertelt dat de NAM op een milieu- en sociaal verantwoorde wijze haar activiteiten wil uitvoeren en geenszins negatieve afdrukken in het landschap wil achterlaten. Hij vertelde dat dit natuurherstelproject bij uitstek liet zien hoe men hier in samenwerking met het PWN in was geslaagd. Verder vertelde de heer De Roos zeer te zijn ingenomen met de metamorfo se die het voormalig NAM-terrein had ondergaan. Hij overhandigde de heer Van der Meij, regiomanager bij het PWN, een "straatnaambord" waarmee het wandelpad naar het natuurgebied de naam kon worden gegeven die de voormalige toegangsweg in de volksmond al jaren had, namelijk "Oliepad". De heer De Roos: Hoewel de naam eigelijk onjuist is, er was namelijk sprake van de winning van aardgas en niet van olie, vormt deze naam een aardige herinnering aan onze aanwezigheid op deze plek". Hierna was het burgemeester De Winter van de gemeente Bergen die het bord "Oliepad" officieel onthulde waarmee de teruggave van de boorlocatie aan de natuur een feit was. Het officiële deel werd afgesloten met een hapje en een drank je waarna de rust in het duinterrein voorgoed terugkeerde (afb. 17).Q 132 Geestgronden, 12 (2005), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 33