VAN DE REDACTIE Het is de redactie weer gelukt om u voor de Kerstdagen van een goed gevuld nummer van Geestgronden te voorzien. Er is een vijftal artikelen opgenomen van mensen die net als wij vinden dat de geschiedenis niet ver loren moet gaan en dat er derhalve zoveel mogelijk vastgelegd moet wor den. Mocht u zich ook geroepen voelen een bijdrage te leveren aan het doen voortleven van de geschiedenis van de Egmonden, schroom dan niet om uw verhaal op papier te zetten. De redactie kan u altijd terzijde staan bij het schrijven van uw verhaal. Naar aanleiding van artikelen uit het vorige nummer zijn weer vele reacties binnengekomen. Met name op de rubriek 'Uit de tijd van toen....', waar werd gevraagd of mensen iets konden vertellen over de luchtwachtpost, zijn dusdanig veel reacties gekomen dat de redactie besloten heeft er een apart artikel aan te wijden. Dit zult u in één van de komende nummers aan treffen. Wij hopen ook op deze editie van Geestgronden weer vele reacties te mogen ontvangen. Het eerste artikel gaat over de "Insterburg", een Duits stoomschip dat ver ging op 18 oktober 1935, op dezelfde dag waarop de "Drente" en de "Kerkplein" strandden. Het schip ligt nog immer op de bodem van de Noordzee ergens voor de kust van Egmond. Verder hebben we een verhaal over drie generaties Gerrit Apeldoorn. Van de jongste telg wordt zijn mili taire diensttijd besproken. In het tweede en tevens laatste deel van het ver haal over de boortoren in de Wimmenummerduinen wordt beschreven hoe de boortoren werd ontmanteld en verwijderd. Het zal velen niet ontgaan zijn dat nijntje, het geesteskind van Dick Bruna, dit jaar 50 jaar bestaat. Het leek ons leuk, aan de in Egmond 'geboren' en over de hele wereld bekende kleuterheid, een artikel te wijden. Carla Kager bracht een bezoek aan de voormalige dorpsdokter van Egmond en omge ving, dokter Moons. Hij was huisarts van 1938 tot 1964 en woont tegen woordig in Noord-Brabant. We sluiten af met een lijst van trefwoorden uit de artikelen die het afgelopen jaar gepubliceerd zijn met de desbetreffende paginanummers. Tot slot maken wij van de gelegenheid gebruik om u prettige kerstdagen en een voorspoedig 2006 toe te wensen. 110 Geestgronden, 12 (2005), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2005 | | pagina 11