De begraafplaats kent ook nog een apart rooms-katholiek deel. In 1924 wilde de het R.K. Parochiaal Kerkbestuur graag een eigen stukje grond op de Algeme- wa- ne Begraafplaats. De rooms-katholieke traditie wilde namelijk dat overlede- ten. nen in gewijde grond, gescheiden van andere gezindten, werden begraven. Op itia- 9 juni 1925 richtte voornoemd bestuur hiertoe een schrijven aan de Bisschop hun van Haarlem. Hieronder volgen de eerste twee pagina's van het Reglement van voor de R. K. Begraafplaats, dat ter goedkeuring aan de bisschop werd ver taal zonden. Heden ten dage wordt het katholieke deel door middel van een bomenrij gescheiden van het overige gedeelte van de begraafplaats. ;tel- rste De rooms-katholieke kerk aan de Wilhelminastraat in Egmond aan Zee was eerst in 1905 in gebruik genomen. Voor die tijd was er sprake van een t en noodkerk tussen de Wilhelminastraat en de Voorstraat (tegenover de Prins Hen- nno drikstichting ter hoogte van de voormalige slagerij Voorstraat 52). Deze van noodkerk werd op 8 december 1904 in gebruik genomen. Later deed het -nde gebouw dienst als timmerschuur van Gerrit Ruigewaard (zie afb. 19). Waar de de katholieke overledenen tussen 1903 en 1925 werden begraven is niet helemaal duidelijk. Vermoedelijk gebeurde dit op de rooms-katholieke begraafplaats te Rinnegom. waar men voordien ter kerke ging. Afb. 20: Titelblad van het begraafregister Geestgronden, 10(2003), nr. 4 Oemeente egmond aan zee. REGISTER VAN BEGRAVENEN OP DE ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS, loopende van 1903 tot 95

Geestgronden - Egmonden | 2003 | | pagina 27