Sint Adelbert door Willem Procurator'. Daarin vinden we de latijnse tekst en een vertaling in het nederlands van de wonderen van Sint Adelbert zoals die werden opgetekend door Willem Procurator (officieel: Willem van Rollant, in 1345-1351 abt), en van twee wonderen uit 1473. Het boek is, zoals gebruikelijk, rijk geïllustreerd, en voorzien van een register van namen en zaken. Voor wie de inhoud van de voorgaande delen uit de reeks niet precies kent: achterin staat een overzicht van alle artikelen die de vier delen bevatten. G.N.M. Vis (red), De abdij van Egmond. Geschreven en beschreven. Ver loren. Hilversum, 2002. 166 p. Prijs: 18,-; verkrijgbaar bij de boekhan- del.Q Stichting Historisch Egmond Na de zomervakantie is het bestuur van de Stichting Historisch Egmond (SHE) in september weer voor het eerst bij elkaar gekomen. Tijdens die vergadering gaf Cees Paul te kennen dat hij het bestuur verlaat omdat hij in de toekomst geen tijd meer zal hebben om zijn bestuurstaak uit te voeren. Met het vertrek van Cees verliest het bestuur een zeer gewaardeerd be stuurslid. Nu Cees het bestuur heeft verlaten, resteren nog zes bestuursleden. Dat is te weinig voor het werk dat de stichting met zich mee brengt. Het bestuur is daarom dringend op zoek naar nieuwe bestuursleden. Indien u belangstel ling heeft of eerst informatie wilt over wat de taak van bestuurslid precies inhoudt, neem dan contact op met Dick Meiners (072) 506.0863 of Rob Leijen (072) 506.7856. Tot voor enkele jaren geleden organiseerde de Stichting Historisch Egmond regelmatig zogenaamde werkgroepavonden. Op deze avonden kwamen de actieve donateurs en vrijwilligers van de stichting bij elkaar om informatie over historische onderwerpen, natuurlijk met een link naar de Egmonden, met elkaar uit te wisselen en uit te diepen. Door leden van de voormalige werkgroepen werd aangegeven dat behoefte bestond aan voortzetting in enige vorm van die avonden. Om deze reden en omdat een aantal donateurs te kennen had gegeven dat zij de stichting actief willen ondersteunen, heeft het bestuur op 26 november 2002 een eerste werk en studiegroepavond georganiseerd. Op de avond is het doel van de werk- en studiegroepen uitgelegd, waarna een korte voordracht werd gegeven over genealogie en archeologie. Het is 134 Geestgronden, 9 (2002), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 38