dat ze een verkapte contributie betaalden. Ze zagen dan maar liever de con tributie verhoogd worden. Ondanks de lage contributie kende de club 'wanbetalers'. Dit blijkt onder andere uit een brief die de secretaris in 1972 schreef aan een minderjarig lid. Hij had een contributieachterstand van twaalf gulden. "Als enige reac tie hebben wij tot nog toe ontvangen een bericht van U waarin U mededeelt te bedanken voor het lidmaatschap van onze vereniging en waarin U vraagt om Uw foto's aan Uw vader af te willen geven. Het eerste spijt ons zeer en aan Uw tweede verzoek zullen wij zo spoedig mogelijk voldoen. De foto's worden nl. geëxposeerd bij de plaatselijke kapper. Wij blijven echter rekenen op Uw beleefdheid om de ons toekomende contributie alsnog aan ons te willen overmaken... Hopende dat deze onverkwikkelijke zaak alsnog tot een goed einde wordt gebracht. P.s. Daar U nog minderjarig is zijn wij zo vrij een afschrift van deze brief aan Uw vader toe te zenden.In de notulen is niet terug te vinden, of de contributie ontvangen is. In de beginjaren timmerde DEFA flink aan de weg en droeg de vereniging haar steentje bij aan het culturele leven in Egmond. Helaas voor de club verliep niet alles succesvol. In 1964 nam het bestuur de organisatie op zich van een fotowedstrijd uitgeschreven door de middenstand van Egmond aan Zee. Het thema was 'Sint Nicolaas'. Er werden echter dusdanig weinig foto's ingeleverd, dat gesproken mocht worden van een flop. Het jaar daarop werd een andere weg bewandeld. In De week van de foto grafie organiseerde DEFA in het O.K.-Verenigingsgebouw aan de Juliana- straat een expositie met fotowerk van de eigen leden waarop maar liefst 564 bezoekers afkwamen. Binnen het bestuur bestond onenigheid over een aantal zaken. Het ging met name over de taakopvatting en het al dan niet nakomen van afspraken. Dit resulteerde in 1966 in het opstappen van voorzitter De Vries. Zijn plaats werd ingenomen door Jan Zwart. Onder zijn voorzitterschap werd in 1967 het eerste lustrum gevierd. Dit gebeurde met een groots opgezette tentoon stelling in de loods van De Groot aan de Pieter Schotsmanstraat. Dokter Helle verrichtte de opening. Er werd een duindiorama neergelegd, dat het duinterrein rond Egmond getrouw weergaf. In dat 'landschap' werden foto's, gravures en etsen ten- 52 Geestgronden9 (2002), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 8