- was hij volop betrokken bij DEFA. Het overlijden van Jan Wint had een grote impact op de stemming. De sfeer was weg op de clubavonden. In november stuurde de secretaris een brief aan de familie met als afsluiten de woorden: Met dankbare herinneringen denken wij terug aan de vele leuke avonden in 'Golfzang' welke onbetaalbaar waren. Als blijk van onze dank en waardering stellen wij jullie onze traditionele fruitmand hiervoor beschikbaar Nogmaals hartelijk dank voor de grote belangeloze inzet, welke wij als DEFA mochten ervaren. Het R.K. Parochiehuis aan de Wilhelminastraat werd het nieuwe onderko men en tot de dag van vandaag worden de clubavonden op deze locatie gehouden. Contributie Getuige een fragment uit de volgende brief van een uitgenodigde spreker, de heer G.D. Swanenburg de Veye, arts te Alkmaar, was DEFA goed in staat uit te dragen dat ze een armlastige vereniging was. "In principe ben ik graag bereid voor uw vereniging een causerie met dia's te houden, waar voor ik uit de 3 door u genoemde data 5 april '66 heb gekozen. Wanneer een honorarium van 25 gulden voor uw vereniging te veel mocht zijn, dan wil ik ook wel met minder genoegen nemen; over dat door u te bepalen bedrag zullen we wel tot overeenstemming kunnen komen. DEFA streefde ernaar de contributie laag te houden. Bij de oprichting in 1962 werd de bijdrage vastgesteld op 10,50 per jaar. In de loop der jaren liep dat op tot 18,-. In 1975 werd de contributie vastgesteld op 24,-. Leden die ook nog lid van de Fotobond waren moesten daarbovenop bondscontributie betalen. De daarop volgende contributieverhoging vond plaats in 2001Het was een forse; van 24,- naar 44,07 (oftewel 20,-). Mensen die nu lid worden van DEFA betalen dertig euro, doordat het bondslidmaatschap automatisch gekoppeld is aan het clublidmaatschap. De contributie was laag dankzij de nevenactiviteiten die de club organiseer de. Tijdens de lustrumvieringen waren er tombola's en loterijen en er wer den rommelmarkten gehouden die veel geld opbrachten. Ook de verlotin gen tijdens de clubavonden brachten geld in het laatje. In 1996 werd beslo ten met deze traditie te stoppen. Er lagen verschillende motieven aan ten grondslag. Het werd hoe langer hoe moeilijker om leuke prijzen te vinden; de loterij werd door het merendeel der leden als storend en 'niet meer van deze tijd' ervaren en de leden die altijd loten kochten, hadden het gevoel Geestgronden, 9(2002), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 7