lil januari 1964 werd de bondsconsul, die ook aanwezig was geweest bij bovengenoemde vergadering, door de secretaris van DEFA schriftelijk uit genodigd foto's te komen bespreken: Mocht U door bijzondere slechte weersomstandigheden, of onvoorziene omstandigheden niet kunnen komen, wilt U dan zo goed zijn even te bellen. Overdag kimt U mij bereiken op 02200-13882 (Keuringsdienst van Waren te Alkmaar) of indien U 's-avonds moet afberichten draait U dan 02206-333 (A. Duijs, Sparwinkelier), de heer Duijs, U wel bekend (hij was teugen) zal dit dan doorgeven. De clublokalen In de beginperiode kwamen de leden bij toerbeurt bij elkaar in de woning van een van de leden. In maart 1964 stuurde het bestuur een brief naar de gemeente. Het ging over het gebruik van het filmlokaal van de Van Speykschool tegen een huur van zestien gulden per maand. Het bestuur vond dit bedrag te hoog en verweerde zich met de volgende argumenten: "Onze vereniging telt 16 betalende leden, d.w.z. man en vrouw, tegen f 1,50 per maand en I donateur die een willekeurige bijdrage eens per kwartaal stort. Eenmaal per maand komt er een spreker van de BNAFV tegen de geringe kosten van f 15,Bovendien zijn er de gewone verenigingskosten. Contributieverhoging is onmogelijk, daar door de hoge materiaalprijzen de fotografie dan alleen door de rijken kan beoefend worden. Uw geacht col lege zult begrijpen dat op deze manier van een gezonde vereniging geen sprake kan zijn. Daar onze vereniging voorziet in een prachtig stuk vrije tijdsbesteding (het probleem van deze tijd) en bovendien van een cultureel vormende aard is, verzoeken wij U beleefd doch dringend de huur te her zien in een door onze vereniging te dragen bedrag. Blijkbaar vond de noodkreet gehoor. De huur werd verlaagd naar tien gul den per maand. Voor DEFA was dat een acceptabele huur: voortaan werden de clubavonden gehouden in de Van Speykschool. In 1965 verhuisde de vereniging naar pension De Dennen in de Pastoor van Kleefstraat. Weer een jaar later werd onderdak gevonden in een van de eetzalen van pension Golfzang aan de Boulevard Ir. De Vassy te Egmond aan Zee. Er hoefde geen zaalhuur betaald te worden. Eigenaar Mindert de Vries haalde zijn opbrengsten uit de baromzet. In 1980 ging DEFA weg uit Golfzang. In dat jaar verloor Jan Wim de Vries, zoon van de eigenaar van het pension, het leven bij een noodlottig ongeval. Jan Wim was bij de leden bekend en geliefd. Alhoewel geen lid 50 Geestgronden, 9 (2002), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 6