Cor Oorthuijsen is niet alleen als redacteur voor Geestgronden actief. Al veel langer zet hij zich in voor de vereniging De Egmondse Foto Amateur (DEFA). In een overzichtsartikel blikt hij terug op veertig jaar georganiseerde, Egmondse fotografie. Enkele binnen de Egmondse gemeenschap bekende leden krijgen spe ciale aandacht. (Red.) C. Oorthuijsen VEERTIG JAAR EGMONDS FOTOPLEZIER Op 3 oktober 1962 werd in hotel Het Witte Huis te Egmond aan Zee de ver eniging De Egmondse Foto Amateur (DEFA) opgericht. De initiatiefne mers vormden het voorlopige bestuur. Douwe de Vries (1921-1983) werd voorzitter, Gerrit Stam (1933) secretaris en Aldert Dekker (1918-1991) penningmeester. Er meldden zich dertien leden. De club hield zich bezig met zwart-wit fotografie. De foto's dienden van a tot z zelf gemaakt te zijn. De grote animator achter de oprichting was dokter J.C.E. Helle (1915- 1994). Hij genoot niet alleen bekendheid als arts, maar ook als verwoed amateur-fotograaf. Hij was lid van Fotoclub Alkmaar. Als echte dorpsdok ter stond dokter Helle midden in de Egmondse gemeenschap. Doordat hij regelmatig bij zijn patiënten op ziekenbezoek kwam, wist hij precies wie er bezig waren met fotografie. Als ik bij een patiënt komkijk ik eerst naar de foto's", zo heeft hij zich zelfs een keer laten ontvallen. Hij bracht fotografe rende Egmonders met elkaar in contact. Met de oprichting van DEFA als gevolg. Dokter Helle was zelf geen lid van de fotoclub. Hij gaf wel lezin gen en adviezen op fotografisch gebied en trad regelmatig op als jurylid. Een zinsnede in een brief van de secretaris geeft aan. dat de mening van dokter Helle door het bestuur op prijs werd gesteld. "Tijdens deze vergade ring worden de foto's bestemd voor 'Egmonds Expo 1963' door de leden zelf gejureerd. Daar wij op dit terrein nog leerlingen zijn van de kleuter school, zouden wij het zeer op prijs stellen als U ons op deze avond met raad en daad terzijde wilt staan, zodat wij verzekerd zijn dat de door ons via onze vereniging in te zenden foto's representatief zullen zijn. Vier maanden na de oprichting trad Gerrit Stam terug als secretaris en bedankte als lid. Hij kon zijn werk en zijn hobby niet met elkaar combine- Geestgronden, 9(2002), nr. 2/3 47

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 3