Tiny Melker-Druiven (1922) uit Egmond aan den Hoef achterhaalde via het Regionaal Archief Alkmaar, hoe drie jonge Egmonders in 1869 om het leven waren gekomen. (Red.) T. Melker-Druiven DRIE DODEN NA AANRIJDING MET TREIN Na het overlijden van mijn moeder in 1985 vond ik tussen de papieren een bidprentje uit 1869. Bij een bezoek aan het Regionaal Archief in Alkmaar verschafte onderstaand bericht uit de Alkmaarsche Courant van zondag 29- 8-1869 meer informatie over de toedracht van het op het bidprentje vermel de ongeluk van twee broers en een zus uit de Egmondermeer. "Zaterdagmorgen werd de kermisvreugde op droevige wijze verstoord door een ernstig ongelukin de nabijheid dezer stad voorgevallen. Op het snij punt van den spoorweg en den Kalkovenseweg werd een kapwagentje, waarin zich 2 zoons en eene dochter van de aan de Hoevervaart wonende wed. Bakkum bevonden, door den van Haarlem komenden trein omver gereden en verbrijzeld, met het gevolg dat de 3 genoemde personen op jam merlijke wijze zijn omgekomen. Het meisje werd met de kap van het rijtuig een eindwegs door de locomotief medegesleept, maar toen deze tot stilstand kM'am, was haar lijden reeds geëindigd. De twee andere personen zijn met een gedeelte van het rijtuig in eene langs den weg zijnde sloot geraakt en hebben dadelijk den dood gevonden. Het paard, dat de rails reeds gepas seerd was, is in het leven gebleven. De spoorwegwachter had verzuimd de hekken te sluitenmen verhaalt, dat hij toen het onheil gebeurde slapende was, dat hij 's nachts tevoren zich nog laat in eene herberg had opgehouden en dat hij meermalen misbruik van sterken drank maakte; hij is in verzeker de bewaring genomen. De bestuurder van het rijtuig heeft waarschijnlijk, doordien de kap aan de zonzijde gesloten was, de spoortrein niet zien nade ren, waartoe anders het open terrein wel de gelegenheid aanbood. In hoe ver het den machinist van een trein veroorloofd is om zijnen tocht te vervol gen, wanneer hij het geruststellende witte vlaggetje niet bespeurt, kunnen wij niet beslissen. nr. 2/3 Geestgronden, 9(2002), nr. 2/3 81

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 37