prettige dag van maken., dat wil zeggen., ik eet die dag met mijn vrouw en kinderen een zondags/naai en zoo ze willen komen ik vraag die dag mijn broers en zuster te gast., - wij zullen er zoo een klein boeren bruilojfie van maken - en was je in Holland ik vroeg je ook die dag als gast., want onder ons gezegd was je voor mij een prima kragt- Antje van Crelissie die zal ik op de kojfij vragen die dag.- die heeft mij ook die dag besten dienste bewe zen.- ik zal die dag de vlag op mijn werkplaats laten wapperen., en als het kan Iaat ik een kiekje maken van ons alten voor mijn woonhuis., en je krijg er ook een van., en nu stel ik je voor.- als je deze ontvang en gelezen heeft - een glas op mijn gezondheid of liever gezegd op ons beider gezond heid te drinken. O ja., ik zeg van het zenden van deze niets aan U ouders of broer.- als het een of twee dagen voor de dag is., zal ik ook U vader en moeder op de koffij vragen Och ja Jochem., ik ben de laatste jaren een beroerde kerel geworden.- ik heb Brongitus., en ik wil erg oud worden., drink ik een borrel dan hoest ik mij half kapot., en bier ben ik geen minnaar van- ik heb in het hele jaar '26 gedronken 2 fleschjes stout en drie glazen Pilsnerbier- nou dat is gelijk aan niks.- maar af en toe een mop zingen dat de kopjes op tafel staan te danssen ja dat doen ik nog wel., piekeren of treuren geen sprake van.- de geest blijft immer jong- maar me benen die doen mij veel last ik heb lik doorns en loop dan zoo af en aan of ik 100 jaar ben.- Jochem, je zal je broer Gerrit aan wat geld moeten helpen., die vent krijgt zoo een hoop kinderen dat hij kan ze niet meer bergen - als hij zoo door blijft gaan., moet hij verbouwen ik geloof dat hij er zoo 5 of 6 heeft - ik kan ze niet betellen want af en aan zien ik hem weer met een nieuwkoop op zijn arm in de winkel staan.,- een oud spreekwoord zegt., ,,doet het hem na als je ken. U vader en moeder zien er nog best uit., O ja onlangs heb ik een briefkaart bij u vader gelezen dat u op reis was, vandaar dat ik geen naam van u schip op het adres zet.- dag baas. ik heb deze geschreven in taal en steil zooals wij vroeger met elkaar spra ken.- doe ook de g roe te van mij aan u zuster en zwager. Geestgronden, 9 (2002), nr. 2/3 79

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 35