beperkte oplage uitgegeven ter gelegenheid van de verhuizing in 2000 van drukkerij Ter Burg te Alkmaar. DEFA en de toekomst Zoals bij de meeste fotoclubs treedt ook bij DEFA vergrijzing van het ledenbestand op. Het is moeilijk om jonge leden aan te trekken en vast te houden. De club blijft op zoek naar nieuwe fotografische wegen en ook naar nieuwe leden. Fotografen die het oude ambacht in de donkere kamer beoefenen blijven welkom, maar leden die zich (willen) bekwamen op het gebied van de digitale beeldbewerking kunnen eveneens bij DEFA terecht In de beginperiode was er alleen sprake van zwart-witfotografie. In 1966 kwam er een 'diawerkersgroep' bij en in 1986 mochten er kleurenfoto's bij de wedstrijden ingebracht worden. Digitale fotografie heeft de toekomst. Toch is de verwachting dat het echte donkere kamerwerk voorlopig zal blij ven bestaan. Hetzij uit nostalgie, hetzij omdat op dit moment op amateurni veau de kwaliteit nog superieur is aan de digitale beeldbewerking. DEFA is een Egmondse club, maar ze trekt ook leden uit de regio. Het ledental zit al jaren tussen de dertig en veertig personen. DEFA is naast een fotoclub een gezelligheidsclub. Soms neemt de gezelligheid de overhand. "Verrek, ze kunnen nog goed fotograferen ook!", merkte een jurylid al eens gekscherend op. Het 40-jarig jubileum Op 3 oktober 2002 bestaat DEFA 40 jaar. De fotoclub wil uitgebreid stil staan bij dit gouden jubileum. Op vrijdag 4 oktober wordt een feestavond gehouden voor de leden. Op deze avond worden het fotoboek DEFA 1962- 2002, 40 jaarfotoplezier, met daarin opgenomen foto's van bijna alle leden en de Jubileumuitgave gepresenteerd. In het weekeinde van 5 en 6 oktober wordt in het O.K.-verenigingsgebouw aan de Julianastraat een Rayon Foto Expositie gehouden. Overdag zal een aantal DEFA-leden zich presenteren met fotowerk. Daarnaast zullen ook andere fotografen (zowel amateurs als beroeps) hun werk laten zien en bespreken. 's Avonds zal Peter Jonker een unieke presentatie van foto's uit het enorme archief van Foto Jonker verzorgen. Een paar honderd afbeeldingen van Geestgronden, 9 (2002), nr. 2/3 67

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 23