De nieuwe lichting Op Theo van Gend na bestaat het huidige bestuur uit DEFA-mensen die na 1989 lid zijn geworden. Jos Glorie is voorzitter, Armando Jongejan vice- voorzitter, Cor Oorthuijsen secretaris, Theo van Gend penningmeester. Ton Glorie wedstrijdsecretaris, Frits van Eek verzorgt het clubblad en Atje Schoorl is algemeen lid. Vanwege de historische waarde van foto- en diamateriaal zijn er contacten ontstaan tussen DEFA en de Stichting Ehstorisch Egmond (SF1E). Henk Honhof presenteerde op 8 december 1994 in de Prins Hendrik Stichting tij dens de eerste lezing van SHE dia's van historisch waardevolle bebouwing in de Egmonden. Cor Oorthuijsen Tijdens de bijeenkomst in de Prins Hendrik Stichting werd de aanwezigen gevraagd, of ze donateur wilden worden van SHE en een bijdrage wilden leveren. DEFA-lid Cor Oorthuijsen (1954) gaf toen te kennen de historische activiteiten te willen ondersteunen door het maken van foto's. Uiteindelijk nam hij een paar jaar plaats in het stichtingsbestuur. Momenteel is hij lid van de redactie van Geestgronden. Voor de Stichting Standbeeld Lamoraal ver zorgde hij een fotoreportage rond de totstandkoming van het bronzen beeld van de graaf. In februari 1998 had hij met kunstschilder Bob Denneboom een dubbelexpositie in galerie De Kapberg onder de titel Monumenten van Egmond. De foto's die hij voor deze expositie maakte, werden aangekocht door de gemeente Egmond. In opdracht van het Museum van Egmond maakte hij in 2001 voor een permanente expositie foto's van de Abdij van Egmond, de Adelbertusakker, de Slotkapel en de fundamenten van het Slot, de vuurtoren en de Nederlandse-hervormde kerk te Egmond aan Zee. Frits van Eek Frits van Eek (1944) heeft zich de laatste jaren in de letterlijke zin van het woord ingezet voor de 'beeldvorming' van Egmond. Hij heeft een archief opgebouwd met video's en foto's over de Visserijdagen. de Halve Marathon, de totstandkoming van het standbeeld van Lamoraal en andere Egmondse evenementen. Tot voor kort was hij verantwoordelijk voor het fotomateri aal op de kabelkrant van TV 80. Op dit moment is hij in zijn vrije tijd foto redacteur van Toerclub le Champion. Voor DEFA verzorgt Frits van Eek sinds 1991 het clubblad. Voortbouwend op het werk van zijn voorgangers 64 Geestgronden, 9(2002), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 20