Over de organisatie van het evenement schreef de secretaris in zijn jaarver slag: "15 jaar De Egmondse Eoto Amateur, wat inhield het organiseren van een groots opgezette tentoonstelling met ditmaal erbij de Regionale Eoto Expositie. Met het organiseren van een R.F.E. had het bestuur maar een wens, namelijk aan andere clubs en aan de Bond laten zien hoe je nu zo'n tentoon stelling moet organiseren met daarnaast te laten zien hoe je publiek trekt en als alles afgelopen is er ook nog een vette kas aan over te houden. Nou, mede dankzij de trekpleisters zoals de oude ansichtkaarten en de modelboten zijn er 2500 bezoekers over de drempel gegaan...Ik dacht dat we op deze manier wel hebben laten zien hoe het nou eigenlijk moet. Niet alleen dat was goed, maar ook de samenwerking tussen de leden en het bestuur was goed. Vele leden hebben hun vrije tijd opgeofferd om aan dit grote succes mee te werken.In oktober vond het eigenlijke feest voor de leden plaats: een Noors buffet in restaurant De Klok. Een grandioze avond, een avond om echt 5 jaar op te kunnen teren zo werd daarover in de notulen opgetekend. Een bekende DEFA-traditie vormde 'de fruitmand'. Dat was geen muzikale fruitmand, maar een fotografische. Als dank voor bewezen diensten of als hoofdprijs in de loterij op de clubavonden was daar telkens weer de fruit mand van Groente- en Fruitspeciaalzaak Luc Duin. Door diezelfde fruit manden kwam de penningmeester nogal eens in de problemen. Het was niet altijd duidelijk hoeveel keer er geleverd was en op welke periode de rekeningen betrekking hadden. Meer dan eens werden er op de jaarvergade ring vragen gesteld over de post 'fruitmanden'. Uiteindelijk bleek dat de uitgaven altijd weer verantwoord konden worden en trof Luc Duin noch de penningmeester enige blaam. Met het verdwijnen van de loterij op de club avonden verdween ook 'de fruitmand' uit beeld. Bij het twintigjarig bestaan in 1982 organiseerde DEFA wederom de Regionale Foto Expositie (RFE). Het bestuur was verheugd over de grote opkomst van het publiek. Dit was mede te danken aan nevenactiviteiten als de presentatie van de schelpenverzameling van de heer P. van Pel, de vlieg tuigmodelbouw, de expositie van oude foto's van Egmonders en de groots opgezette tombola. Het bestuur was echter teleurgesteld over de opkomst van de amateur-fotografen en het commentaar van enkele zusterverenigin gen. Het toenmalige bestuur besloot voortaan geen RFE meer te organise ren. Voor de DEFA-leden werd het jubileumjaar afgesloten met een gran dioze feestavond in restaurant De Klok. 62 Geestgronden, 9(2002), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 18