DEFA-leden hadden met het oog op de expositie foto's van kinderen gemaakt. Het motto luidde: 'Is uw kind hier ook bij?' De meer dan twee honderd kinderfoto's bestreken een hele wand. Ze konden na afloop door de ouders voor een kwartje per stuk gekocht worden. Er werden er tachtig verkocht. Van elke vijftigste bezoeker werd een gratis portretfoto gemaakt. In 1973 startte DEFA een grote ledenwerfactie. De club telde op dat moment tweeëntwintig leden, van wie een aantal nooit op de clubavonden kwam. Voor de actie werd driehonderd gulden uitgetrokken. Er verscheen een advertentie in het Contact niet de Egmonden. Verder werden er pam fletten opgehangen. En er werden twee open avonden gehouden; een voor dia's en een voor zwart-wit. De actie had succes. Er meldden zich zeven tien nieuwe leden aan. Met het organiseren van open avonden werd doorgegaan tot 1985. Aan de organisatie waren veel werk en fikse kosten verbonden. Ondanks het succes van de eerste keer was het rendement te laag. De kosten die gemaakt moes ten worden om een spreker uit te nodigen en om advertenties te plaatsen wogen niet op tegen de een of twee nieuwsgierigen die op een open avond af kwamen. Theo van Gend Onder de zeventien nieuwe leden die zich in 1973 aanmeldden, bevond zich Theo van Gend 1947). Hij is nog steeds lid. Theo is de man met oog voor detail. Hij maakt foto's van voorwerpen waar anderen aan voorbij lopen. Ook voor een 'ander detail' heeft hij oog. Als werknemer bij de Rabobank is hij gewend om met financiën om te gaan. Van zijn kennis werd dankbaar gebruik gemaakt. Hij zat achtmaal in de kascommissie en is sinds 1999 penningmeester van de fotoclub. Ook belangrijk is dat Theo de bar beheert tijdens de clubavonden. Vanaf 1980 zorgt hij ervoor, dat iedereen zijn natje en zijn droogje krijgt. Sedert 1984 doet hij dat samen met zijn vrouw Agnes Kager. De laatste jaren zijn Theo en Agnes weer actief aan het fotograferen. Ze maakten verre reizen en schreven, speciaal voor het DEFA-clubblad, hun bevindingen op. De verslagen werden gelardeerd met foto's. Op een gege ven moment hadden ze een prachtige collectie reisverslagen die ze bundel den in het boek Reisverhalen. Het boek is in eigen beheer uitgegeven bij uitgeverij Pirola in Schoorl. Hun reisfoto's werden regelmatig geëxposeerd. 58 Geestgronden, 9 (2002), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 14