Spar, slager K. Lampe, drogist J. Palsma en P. Dekker van de boek- en kan 1965 toorboekhandel. Tijdens een bestuursvergadering in 1970 kwam aan de .iris en orde of er foto's van DEFA-leden opgehangen konden worden in een win Sytske keletalage. De notulen melden daarover: "De voorzitter zegt toe, dat hij dat redaan nog deze week in orde zal brengen, zodat de foto's van de nieuwe oogst den Imatig volken kan worden getoond'. (In diezelfde notulen staat overigens vermeld, dat de heer N. Apeldoorn vrij mandaat kreeg om voor een bepaald bedrag kte ze een stencilmachine aan te schaffen bij J. Lute. (Inderdaad de bekende Jan op de Lute, de eigenaar van de Egmondse Historische Bibliotheek.) De foto's maan- werden tentoongesteld bij kapper Pronk in de Voorstraat. Er werd lange tijd 3or de gebruik gemaakt van de etalage van de plaatselijke kapper' om fotowerk in het van DEFA te exposeren. In 1972 vierde DEFA het tienjarig bestaan met een tentoonstelling in de Ruijterschool. De entree was één gulden. De secretaris stuurde een brief naf de naar het college van burgemeester en wethouders, waarin hij vroeg om vrij doorn stelling van vermakelijkheidsbelasting. Hij onderbouwde zijn verzoek als vruch- volgt: "Gaarne zouden wij, gezien het doel van onze tentoonstellingn.l. ibblad het animeren tot het hebben van een hobby, in aanmerking komen voor vrij legen- stelling van de vermakelijkheidsbelasting ingevolge art. 10 letter a van de secre- verordening Vermakelijkheidsbelasting, een en ander om het financiële risi rsver- co van cleze organisatie zo klein mogelijk te houden.Tijdens een volgen werd de bestuursvergadering bleek de gemeente nog geen uitsluitsel gegeven te n zijn hebben. Wel had de toenmalige wethouder Piet Verschuur (later de eerste loven penningmeester van de Stichting Historisch Egmond en jaren de drijvende 7A. kracht achter het Museum van Egmond) via de voorzitter van DEFA gevraagd om foto's van Egmond aan Zee in verband met het maken van 1966 een informatiefolder. Hij liet tevens doorschemeren dat het vrij zeker was c aan- dat de tentoonstelling gehouden kon worden. In de notulen van de vergade dstrij- ring staat te lezen: "Voorzitter zegt dat er foto's moeten worden gezocht om ■verkt. zodoende de Hr. Verschuur op de hand te krijgen wat toch wel voordelen d met kan hebben. srden. Tijdens de tentoonstelling werden foto's en dia's vertoond van leden der rieren- 'Egmondse Foto Amateur'. Verder waren er kunstwerken van het kunste naarsechtpaar Loek en GeertJan van Meurs, allerlei kunstvoorwerpen en antiek uit Egmond aan Zee, een rommelmarkt, een grote loterij en een an de ansichtkaartenverzameling van de heer Konijn uit Heiloo met prenten van an de Egmond aan Zee. nr. 2/3 Geestgronden, 9 (2002), nr. 2/3 57

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 13