Sytske Zwart- Wartena Sytske Zwart-Wartena (1934), de echtgenote van Jan Zwart, is sinds 1965 lid van DEFA. In 1987 nam ze plaats in het bestuur. Ze werd secretaris en vervulde deze functie gedurende bijna tien jaar met enorm veel inzet. Sytske heeft, net als Jan, vanaf het moment dat ze lid werd van DEFA meegedaan aan alle wedstrijden voor de onderlinge competitie en behaalde regelmatig prijzen. Toch vonden beiden het meedoen belangrijker dan het winnen. In Egmond aan Zee is Sytske geen onbekende. Samen met Jan werkte ze parttime bij Taxi Zwart. Na een gedegen opleiding reden ze vroeger op de ambulance. Bij de ERB werd Sytske lid van verdienste. In de wintermaan den geeft ze nog steeds trimzwemlessen aan de oudere leden. Voor de Stichting Welzijn Ouderen Egmond (SWOE) is ze eveneens actief in het zwembad. Nico Apeldoorn In 1968 trad Nico Apeldoorn (1944) toe tot het bestuur. Hij was vanaf de oprichting lid van DEFA. Bij zijn collega's van bouwbedrijf Apeldoorn staat hij bekend als 'Nico met de gouden handjes'. DEFA plukte de vruch ten van zijn handigheid. Nico was de drijvende kracht achter het clubblad en verrichte veel van de voorkomende werkzaamheden. Gedurende negen tien jaar maakte hij deel uit van het bestuur, waarvan zestien jaar als secre taris. Daarmee is hij het bestuurslid dat tot op heden het langst bestuursver- antwoordelijkheid heeft gedragen. Hoe belangrijk zijn aanwezigheid werd geacht bleek onder andere in 1976. In verband met het vervullen van zijn militaire dienstplicht moest de jaarvergadering van dat jaar verschoven worden naar een andere datum. Nico is tot 1993 lid gebleven van DEFA. De eerste vier jaar richtte DEFA zich alleen op zwart-witfoto's. In 1966 werd een 'diawerkersgroep' opgericht. Vanaf dat moment was er ook aan dacht voor dia's. In 1986 werden kleurenfoto's toegelaten tot de wedstrij den. De kleurenfoto's mochten door een afwerkcentrale zijn verwerkt. Afgesproken werd dat de jurering gebeurde na de zwart-witwedstrijd met dien verstande dat de kleurenfoto's geen competitiepunten opleverden. Anno 2002 kent de fotoclub slechts een paar zwart-witwerkers. Het meren deel van de leden is overgegaan op kleuren- en digitale fotografie. DEFA telde ook middenstanders onder de leden. De familie Kuin van de drogisterij/fotohandel is al genoemd. Andere zijn de heer A. Duijs van de 56 Geestgronden, 9 (2002), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 12