Reddings Brigade (ERB), de Koninklijke Noord- en Zuid Hollandsche Redding Maatschappij (KNZHRM), de oudercommissie van de Van Speykschool, de oud-katholieke vereniging Vroom, Vrij en Blij, de uitvaartverzorging Memento Mori en de woningbouwvereniging Woningstichting EGMOND. Meestal in de functie van voorzitter. Bij voetbalclub Egmondia was hij gedurende vijftien jaar verzorger van het eerste elftal. Ruim twintig jaar vervulde hij de rol van Goedheiligman in Egmond. Hij kwam bij de verzorgingshuizen en op de scholen. Het leukst vond hij het echter om als Sinterklaas op te treden voor de geestelijk gehandicapten. Voor zijn inzet voor het verenigingsleven heeft hij een koninklijke onderscheiding gekregen. Bij zijn afscheid als voorzitter van de Woningstichting EGMOND in 1994 werd hem het ereburgerschap van de gemeente Egmond verleend. De laatste jaren moet Jan het, vanwege zijn gezond heid, wat rustiger aandoen. Fop Dekker Aldert Dekker was de eerste penningmeester van DEFA. Tot 1977 waakte hij over de kas. Hij hield ervan om grappen en grollen uit te halen. Daarin leek hij op zijn grootvader; als die grappen uithaalde zei hij: 'gefopt'. Zo kwam zijn opa aan de bijnaam Fop. Aldert, vernoemd naar zijn grootvader, haalde eveneens graag streken uit; al snel werd ook hij Fop genoemd. F rits Jansen Frits Jansen (1928-2000), lid vanaf het begin, trad vier maanden na de oprichting al aan als de nieuwe secretaris van DEFA. Hij vervulde deze functie met grote inzet. Hij werkte nauwgezet en nam met half werk geen genoegen. Hij promootte DEFA zoveel als mogelijk en wist veel sprekers en juryleden voor de clubavonden te strikken. Frits bleef secretaris van 1963 tot 1971. In 1971 volgde hij Jan Zwart op als voorzitter. Naast een voortreffelijk bestuurslid was hij een verdienstelijk fotograaf, die veel prij zen won. Op latere leeftijd en zeer tot zijn spijt moest hij om gezondheids redenen met fotograferen stoppen. Hij bleef echter tot aan zijn overlijden in september 2000 geïnteresseerd in de activiteiten van de club. Naast fotograferen hield Frits zich bezig met het kweken van kanaries. Hij deed dat in Alkmaar bij een vereniging waar hij eveneens bestuurslid was. Wat weinigen weten is dat hij een van de medeoprichters was van Alkmaar '54, de club die uitgroeide tot het huidige AZ. 54 Geestgronden. 9 (2002), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 10