Afb. 8: Reconstructie op kaart van de route van postbesteller Gerrit Blaauboer. 1Piet Liefting; in de boerderij aan de Mosselaan heeft tot zijn overlijden in 1997 Klaas Kuiper gewoond; 2) In de boerderij van Jan van Duin, later overgenomen door Jaap Duin woont nu op het adres Zomerdijk 6 bollenteler C. Verdegaal; 3) De boerderij van Adelbertus de Waard aan het eind van het Zomerdijkje wordt nu bewoond door Sjaak Groot en Ellie den Houdijker; 4) De postbesteller fietste terug en kwam bij Jan Groot (bijgenaamd 'Witte Jan'), in de brief abusievelijk Cor Groot genoemd. De boerderij is later afgebrand; 5) De postbode fietste helemaal terug naar de Rinnegommerlaan om daar de boer derij van Martinus Kaptein (Tinus) aan te doen. Tegenwoordig wonen diens kleinzoons Adrie en Nico er; 6) De Sammerhoeve van Piet Ligthart is na de oorlog afgebrand; Na 7) Arie Ligthart; volgde 8) de molen van Cor Groen, die later ook is afgebrand; 9) De bewoners van de Kalkovens, Ab Zoon. Cor Zijp met zijn moeder Ma Zijp laat de postbode onvermeld; 10) Het huisje van Trijn Kers was eigenlijk het werkmanshuisje bij de boerderij van Kieft; Ab Zoon heeft er nog gewoond; het is na de oorlog afgebroken. Alleen een bomengroepje markeert de plek nog; 11) In de boerderij Maarleveld (ook wel: Marleveld) van de weduwe Kieft woonde later Piet Zijp uit Bakkum en weer later de familie Stuit. Ook die boerderij is door brand verloren gegaan; 12) De boerderij van Hein Dokter kwam eerst in handen van Floor Zwart en daar na van Willem van Oostrom (bijgenaamd Noeste Willemomdat hij zo hard werk te). Die nam ook het land van Stuit erbij. Hij vertrok later naar Nieuwegein. Nu woont M. Waardenburg er. L. van Leeuwen woont ernaast en heeft het boerenbedrijf overgenomen; 13) Halfweg is nu van J. Schavemaker; 14) Op de boerderij van lange Cor Kraakman boert nu diens kleinzoon Jaap; vrouwtje buur was de overbuurvrouw van tante Grietje. Betje Kraakman-van der Velden. Ze was klein van stuk. 15) Aan Zuidermeer ging de postbode voorbij, want die viel onder Heiloo; momenteel woont de familie Van 't Veer ter plaatse; (Vervolgens wordt de boerderij van Jan Weel, later van Nic Vrouwe en nu van Jan Vrouwe overge slagen; ook die boerderij is afgebrand en herbouwd; Egmondermeerbewoners langs het laatste stuk vaart blijven eveneens onvermeld) 16) Dorus Bijman had een 'thuishaalder'; kleine Cor Kraakman, die de boerderij had overgenomen. Diens zoon Niek woont er nu; 17) De boerderij van Mienis is Engeland, waar nu Kees Rus boert; Geestgronden, 5 (1998), nr. 2 49

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 23