on te bekend, hij vertelde me, dat ik vroeger zooveel beschuit opvreten had bij van- tante Grietje, de boerderij „Zuidermeer" ga ik langs, is nog precies hetzelf- ition- de, boomen in de oprijlaan naar de brug nog net als vroeger, het ziet er net- va de jes uit al maak ik nu de werf niet meer schoon van bladeren. Dan kom ik bij er in een dochter van Vrouwtje buur en bij de Wed. C. Kraakman de boerderij van Dorus Bijman die was daar van de week nog en is 80 jaar oud. Die Wed was met Cor Kraakman getrouwd, de jongste zoon van Cees Kraakman, die altijd zijn bij Bijman thuis was. hij is in 1937 overleden. Dan naar de boerderij van r nu Mienis daar woont een zoon van haar, dan naar een boerderij van J. Roskam eft 9 ook wel bekend, dan naar de plaats van de vroegere molen van Hopman, laar- daar woont een broer en een zoon van H. Hopman, die broer is W. Hopman, zor- woont op een boerderij van vroeger Schoen. ver- Van daar naar de Alkmaarsche Straatweg de boerderij van Blom daar woont nog C. Jonker, vervolgens de Wed. Met, dan S. Jonker en J. v den Berg, de kaas- antie fabriek Smit, de boerderij van Zuurbier, vervolgens C Zonneveld, en Helder op U wel bekend, dan nog een G. Zonneveld en R Bras. allemaal aan de Alk- (i.v en maarsche weg. Het laatste is H. Hopman, in het Stadtertolhuis zooals wij dat n de noemen, dit is zoo ongeveer de route die ik maak, je zult wel denken alle op dagen erwten, boonen en tarwe maar niet alzoo hoor, wel alle dagen 2 kan nog volle melk, dan eens van die boer en telkens vraag ik anderen, zoo kom ik maar steeds met 2 L melk thuis, dat is toch al een flinke opschieten ter te m de In de donkere dagen van oktober 1944 besloot vader de brief als volgt: 'eest, "Ik zal nu eens gaan eindigen anders word het nog een boekdeel van zoveel hoofdstukken. Ik zit te schrijven bij een lichtje net als vroeger bij Opa en t nog Opoe brande des nachts met patentolie wat voor olie ik heb dat weet ik niet tiden maar het brand. Van ons allen het beste toegewenst en tot weerziens zullen Cor we hopen. hart. til in Dat was de brief van Gerrit Blaauboer aan zijn ouders. Zuidermeer van iond- tante Grietje waar alles is begonnen, is later afgebrand. Na de brand ben ik Kalk- met vader nog eenmaal naar de plaats waar de boerderij heeft gestaan, daar wezen kijken. De prachtige bomen stonden er nog. Verder een grote leegte Trijn vol met oude herinneringen.O naar in, is r wel nr. 2 Geestgronden, 5 (1998), nr. 2 Al

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 21