Het agentschap Egmond aan Zee stond onder toezicht van het Poststation te Egmond aan den Hoef. Daar kwamen dagelijks de spullen binnen en van- daaruit werd besteld. Het station was gevestigd in de woning van 'station houder' De Haan aan de Herenweg 210 (tegenwoordig woonhuis van de familie B. Filipsen). Jan de Geus was medewerker als vaste besteller in Egmond aan den Hoef. In oktober 1944 schreef mijn vader Gerrit Blaauboer in een brief aan zijn ouders in Hilversum onder meer over zijn werk voor de P.T.T. Ik citeer nu letterlijk de brief: "ik zelf loop nu de route van Jan de Geus, die heeft 9 dagen verlof, en omdat het niet druk is mag er geen hulp voor invallen, daar om moet ik nu voor Egm aJZee, de Sammerpolder en de Egmondermeer zor gen voor 9 dagen dan heb ik Egmond weer alleen. Zelf heb ik 12 dagen ver lof te goed, dan moet de Geus voor mij invallen, ik weet niet of ik ze nog neem want de bestellingen zijn zeer licht en kun je bijna als een vacantie werk beschouwen, s'morgens ben ik heel gauw klaar. Ik kom nu weer op plaatsen waar ik vroeger als kind naar tante Grietje ging, de dijk langs en dat smalle straatje vanaf de boerderij naar Alkmaar, waar ik als jongen de hekken open en dicht deed met paard en wagen. Die hekken gelijken nog op die van 40 jaar geleden oud en scheef, dat wist ik toen ook niet dat ik nog eens als brievenbesteller langs dit pad zou gaan, het is lang geleden, maar lijkt zo kort, dat ik met moeder langs die modderige dijk liep om wat boter te kopen, en zo een paar centen trachte te verdienen, tegenwoordig zouden de menschen er niet voor te vinden zijn, maar toch is het goed voor ons geweest, wij hebben geleerd te vreden te zijn en gelukkig met weinig middelen. Het is misschien wat kinderlijk, maar Vader en Moeder interesseert het nog wel een beetje waar ik kom bij welke boeren in de Sammerpolder bezuiden de Hoevervaart, bij Liefting, Jan van Duin Egmonder.A. de Waard, Cor Groot een broer van Klaas Groot), M. Kaptein. A. Ligthart en P. Ligthart. beiden zoons van Willem Ligthart. die zo goedkoop rees. Hij zelf leeft stil in Alkmaar zijn vrouw leeft ook nog. Dan nog in een molen bij de Egmond- binner vaart die heet Groen, nog jonge menschen. Dan ga ik naar de Kalk ovens van Ruigewaard over de vaart naar de boerderij van Wed. Kieft. daar woont eene Zijp die ken ik niet. Daarvoor heb je ook nog het huisje van Trijn Kers daar woont een dochter van haar. Verder naar H. Dokter dan weer naar de dijk van de vaart, naar huize Halfweg daar woont een P. Kraakman, is geen fam van die vroegere Kraakman. Hij komt uit St. Maartensbrug. Dan kom ik bij lange Cor Kraakman de boerderij van Vrouwtje buur wel 46 Geestgronden, 5 (1998), nr. 2

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 20