Ze?^M*H;gmond aan zee. Postksmtoor opgeheven. - Het kantoor der P.T.T. te Egmond aan Zee is thans opgeheven. De post zal voortaan verzorgd worden door het poststation te Egmond aan den Hoef. Ten gerieve, der bewoners van Egmond aan Zee zal voorts een depot gevestigd "worden bij den dro- gist G. Blaauboer, Voorstraat aldaar. Maar nu komt het: veertig jaar later zou Gerrit weer door de Sammerpolder en Egmondermeer lopen; nu als postbesteller. Dit was wel het allerlaatste wat hij ooit gedacht zal hebben. Dat hij nog eens als postbode in beide pol ders werk zou vinden. Het heeft allemaal te maken met de oorlogsjaren 1940-1945. Gerrit woonde toen met zijn gezin aan de Voorstraat in Egmond aan Zee achter de winkel met drogisterij-artikelen, tabakswaren enzovoorts. Hij werkte tevens als timmerman bij zijn vader Jogchem in het timmermans aannemersbedrijf. De meeste kustbewoners moesten in opdracht van de Duitse bezetter worden geëvacueerd. Dat gold ook voor Gerrits ouders. Ze vonden onderdak bij familie in Hilversum. Bij Gerrit zelf lag al een schrijven van de gemeente, dat hij er rekening mee moest houden binnen niet al te lange tijd met zijn gezin te moeten vertrek ken. Vanwege de winkel en het timmerbedrijf kregen de betrokkenen nog wat respijt. Maar dan gebeurt er iets verrassends. Doordat het aantal inwoners van Egmond sterk afnam, liep de omzet van het plaatselijke postkantoor terug. Er werd besloten het kantoor te sluiten. Maar er moest toch - al was het maar voorlopig - een postagentschap in het dorp blijven. Gerrit Blaauboer werd aangezocht, of hij vanuit de drogisterij het agentschap wilde runnen en als depothouder der posterijen postzegels en dergelijke wilde gaan ver kopen. Het grote voordeel voor het gezin was, dat het vooralsnog het dorp niet hoefde te verlaten. De winkel stond in het centrum van het dorp, tegenover het begin van de Noorderstraat. Er werden al ansichtkaarten, postzegels en briefkaarten ver- N Afb. 6: Per 18 januari 1943 was een depot van de P.T.T. geves tigd in de drogisterij van G. Blaauboer 44 Geestgronden, 5 1998), nr. 2

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 18