De bijeenkomsten van de werkgroepen worden tegenwoordig gehouden in de Historische Bibliotheek van Jan Lute, Beatrixlaan 2 te Egmond aan den Hoef. Het bestuur dankt de heer Lute voor het beschikbaar stellen van de sfeervolle ruimte. Op 3 oktober 1997 was er wederom een gezamenlijke donateursavond van het Museum van Egmond en SHE. Ditmaal was ook de Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont bij de organisatie betrokken. In het kader van de activiteiten rond de onthulling op 11 oktober 1997 van het standbeeld van Lamoraal, hield de heer Guy van Gansbeke uit Zottegem een lezing over het leven van Lamoraal. Cultuurhistorische Inventarisatie De Cultuurhistorische Inventarisatie van de gemeente Egmond is herdrukt en geactualiseerd. Helaas moest daartoe een aantal panden en objecten uit het boekwerk verwijderd worden. Die zijn namelijk sinds 1990 gesloopt. Het gaat onder meer om het voormalige koloniehuis Beatrix in Egmond aan Zee (dat in 1992 moest wijken voor hotel Zuiderduin), het lagere schoolge bouw even voorbij de roomskatholieke kerk aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef (nu huisjes), de anti-tankwal met drakentanden langs de Tiggellaan in Egmond aan den Hoef (bollenland) en een vervallen kapberg bij Zuiderstraat 25 (tegenwoordig appartementen). De in het gemeentelijk rapport beschreven historisch waardevolle elementen zullen het overigens niet allemaal tot monumenten schoppen, maar zijn het wel waard behouden te blijven. Het rapport is voor 35 verkrijgbaar bij de sectie bouwen van de gemeente Egmond; de luxere editie is tien gulden duurder.Q 104 Geestgronden, 4 (1997), nr. 3/4

Geestgronden - Egmonden | 1997 | | pagina 54