-5- Groote steden zie ik daar Met haar torens pralen Haar genoegen moet voorwaar Bij mijn dorpje dalen Al zijn de huizen laag en klein Grooter zal de rust ook zijn In mijn Egmond-Binnen Later kwamen de bijzondere scholen. Egmond-Binnen kreeg een school met R.K. ervoor en in Egmond aan den Hoef kwam een jongens- en een meisjesschool van dezelfde signatuur. Maar daar bleef ook de openbare school bestaan. De niet-katholieke jeugd kreeg de keuze naar deze school te gaan of naar een 'school met de bijbel". De afstand van Egmond-Binnen naar Egmond aan den Hoef was te klein om de kosten van vervoer vergoed te krijgen. De afstand naar de Christelijke Julianaschool in Alkmaar was groot genoeg om wel voor een vergoeding in aanmerking te komen. Zo heb ik mijn schooljaren doorgebracht in Alkmaar. Ik ging met de bus van Kees Koper die zijn garage had op de hoek van de Abdijlaan en de Peperstraat. Later had Piet Klaasse daar zijn groentewinkel. Een weekkaart voor 6 dagen kostte voor scholieren f 0,50. Zaterdagmiddag stopte de bus bij de Katteherg in Heiloo en kregen alle kinderen een ijsje van twee cent; misschien zelfs met korting. Groot was de verontwaardiging dan ook toen de Naco de busdienst overnam en in één keer de prijs verhoogde naar f 0,90 per week. Zijn er onder de lezers nog mensen die weten van deze eigen busonderneming; wanneer die is begon nen en wanneer ze is overgenomen? Ik dacht dat 't laatste in 1938 of 1939 het geval was.Q Geestgronden, 4 (1997), nr. 3/4 93

Geestgronden - Egmonden | 1997 | | pagina 43