vierkante padmeters a 5,-. dus voor de somma van 180,- aan de 'Paters' (eerbiedig met hoofdletter geschreven...) te verkopen. De enige die tegen sputtert is Hervormd kerkvoogd Johan (Han) Mooij: "Hij zegt niet veel te voelen voor deze verkoop. Z. i. heeft de abdij grond genoeg, waarop eventu eel gebouwd kan worden. De voorzitter (wethouder en locoburgemeester S. Hopman) antwoordt, dat het in de bedoeling ligt er een woning te bouwen voor een boerenarbeider.16 Dat argument doet blijkbaar de deur dicht. De andere raadsleden doen er het zwijgen toe. Met tien tegen één (Han Mooij) wordt het voorstel aangenomen. In de volgende vergadering op 26 februari 1961 komt de zaak weer aan de orde, onder meer vanwege een bezwaarschrift van een belanghebbende, Cor Zentveld, van de drogisterij op De Krijt 6. Hij is bang dat er een precedent geschapen wordt en de rest van het pad nu ook in de aanbieding ligt. Daardoor zou de aanvoermogelijkheid van materiaal naar zijn opslagplaats, evenals de achteruitgang van de huizen op nr. 6 en 8 onmogelijk gemaakt worden.17 De voorzitter wuift zijn bezwaren weg en wijst erop dat hij na verkoop van het zuiddeel nog steeds bij zijn achteringang kan komen. Over een mogelijke pre cedentwerking zwijgt hij wijselijk. Verder adviseert hij de raad niet in te gaan op het verzoek van een andere belanghebbende (C. Tervoort) de rest van het pad aan hem te verkopen. Onder protest van Jan van den Berg blijft de raad bij zijn besluit."1 Bij de provincie worden onder meer de volgende twee argu menten gehanteerd voor de onttrekking: dat de destijds enige - aan het voetpad gelegen - woning is afgebroken, terwijl het vaststaat, dat in de toe komst geen nieuwe woningen daaraan zullen worden gebouwd, dat het voetpad overigens voor het doorgaande voetgangersverkeer van geen enkel belang meer is 19 Jaren later wordt de vrees van Cor Zentveld voor precedentwerking alsnog bewaarheid. In 1969 en 1978 worden respectievelijk het midden- en noord- deel van het pad aan de openbaarheid onttrokken en aan bouwbedrijf Tervoort verkocht.2" Zonder boeh of bah dit keer. Ach, zal men gedacht heb ben, zo'n doodlopend pad: waar maken we ons druk over...? Hedentendage resteert nog een stompje openbaar pad naast de winkel op De Krijt 6, dat nu als oprit dient voor twee garages. Onder meer die van Tervoort's Bouwbedrijf BV. Mocht deze naar elders verhuizen en mocht hier ooit nieuwbouw komen, dan zou de architect aan een 'achterommetje' kunnen denken tussen dit stompje pad en de hoek van de Abdijlaan en de Kloosterweg, bij het Geestgronden, 4 (1997), nr. 3/4 65

Geestgronden - Egmonden | 1997 | | pagina 15